Tələbələr üçün QA mühəndisliyi mövzusunda təlim təşkil olunub
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığı ilə “QA-nın mərhələləri və inkişaf yolu” adlı təlim keçirilib.
İnformasiya və kompüter texnologiyaları fakültəsinin QA (Quality Assurance-Keyfiyyətə Nəzarət) mühəndisliyi sahəsinə maraq göstərən tələbələrinin iştirakı ilə keçirilən tədbirdə çıxış edən TEC-in sədri Elmira İsmayılova təlimin tələbələrin peşəkar inkişafına töhfə vermək məqsədi daşıdığını bildirib.
Sonra QA sahəsi üzrə təcrübəli mütəxəssis Elcan Rzayev mövzu ilə bağlı təqdimatla çıxış edib. Təqdimatda QA-Keyfiyyətin təmin edilməsi mühəndisliyinin əsasları, əsas prinsipləri, bu sahə üzrə proqramlar, o cümlədən istifadə olunan test nümunələri, QA mühəndisinin vəzifələri və s. diqqətə çatdırılıb.
Sual-cavab sessiyası ilə davam edən təlimin sonunda 10 fəal tələbə, eləcə də TEC könüllüləri sertifikatla təltif olunublar.

Baku Engineering University (BEU) has hosted a training titled “QA Stages and Development Path” organized by the Student Scientific Society (SSS).
Speaking at the event, which was attended by students of the Faculty of Information and Computer Technologies interested in the field of QA (Quality Assurance) engineering, SSS Chair Elmira Ismayilova noted that the training aims to contribute to the professional development of students.
Later, Eljan Rzayev, an experienced specialist in the field of QA, made a presentation on the topic. The presentation focused on the basics of QA-Quality Assurance engineering, its main principles, programs in this field, including test cases used, responsibilities of a QA engineer, etc. At the end of the training, which continued with a question-and-answer session, 10 active students, as well as SSS volunteers, were awarded certificates.