Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Mühəndislik fakültəsinin I kurs qrup nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Fakültə dekanı, dosent Hüseyn Mirzəyev dərs qeydiyyatı ilə vacib məqamları tələbələrin diqqətinə çatdırıb. Akademik təqvimlə tələbələri tanış edən dekan sərbəst işlərin qiymətləndirilməsi, qış imtahan sessiyası haqqında məlumat verib. O, eyni zamanda universitetdə mövcud olan tələbə klublarının fəaliyyətindən bəhs edib. Dekan tələbələri mövcud pandemiya, həmçinin universitetin nizam-intizam qaydalarına əməl etməyə səsləyib, dərsə davamiyyətlərinə xüsusilə diqqət etməli olduqlarını bildirib.
H.Mirzəyev 44 günlük Vətən müharibəsində Azərbaycanın tarixi zəfərindən də söz açıb. Ölkə Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi, xalqın həmrəyliyi və rəşadətli Azərbaycan ordusunun əzmi, şəhidlərimizin qanı və qazilərimizin hesabına əldə olunan qələbədən danışıb. O, gənclərin vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunmasının əhəmiyyətini də vurğulayıb.
Fakültənin Tədris işləri üzrə dekan müavini Osman Mirzəyev qrup nümayəndələrinə yaranacaq problemlərlə bağlı dekanlığa məlumat verməli olduqlarını bildirib. Çıxışında ölkəmizin tarixini, o cümlədən Zəfər tariximizin öyrənilməsi məqsədilə mütəmadi olaraq ekskursiyalarının təşkil olunacağını diqqətə çatdırıb.
Görüşün sonunda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb və müxtəlif təkliflər səsləndirilib.

Meeting held with group representatives of Engineering Faculty
A meeting has been held with the representatives of the first year group representatives of the Engineering Faculty at Baku Engineering University (BEU).
Dean of the Faculty, Associate Professor Huseyn Mirzayev informed the students about the important points of the course registration. Introducing the students to the academic calendar, the dean informed about the assessment of independent work, the winter exam session. He also spoke about the activities of student clubs at the University. The dean called on students to follow the rules of current pandemic, as well as the rules of the University, and said that they should pay special attention to attendance.
H.Mirzayev also spoke about the historic victory of Azerbaijan in the 44-day Patriotic war. He noted the victory achieved at the expense of the leadership of Victorious Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev, the solidarity of the people and the determination of the brave Azerbaijani army, the blood of our martyrs and the veterans. He also highlighted the importance of the youth's being raised in a patriotic spirit
Osman Mirzayev, the deputy dean for academic affairs of the faculty, said that they should inform the dean's office about the problems that might arise. In his speech, he noted that excursions would be organized regularly to study the history of our country, including the history of Victory.