Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU), İş adamları Cəmiyyətinin Milli Assosiasiyası (İCMA) və “Marsol Academy”nin birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr üçün “Gənclərin dayanlıqlı karyera və sahibkarlıq inkişafı” adlı forum təşkil olunub.
BMU-nun Müəssisələrlə əlaqələr və karyera mərkəzinin müdiri Gülçöhrə İbrahimova çıxış edərək belə görüşlərin tələbələrin sahibkarlıq düşüncəsinin formalaşması və karyera inkişafı baxımından mühüm əhəmiyyət daşıdığını vurğulayıb.
“Marsol Group”un direktoru Bilal Qasımlı şirkətin fəaliyyət istiqamətləri, tabeliyindəki qurumlar, həyata keçirdiyi layihələr haqqında məlumat verib.
Sonra “MADO” restoranlar şəbəkəsinin həmtəsisçisi Ramiz Kazımov, “Can-Pa”nın təsisçisi Fahrettin Can, “EN Group”un təsisçi-direktoru Elmir Nəcəfov, “Doğtaş” MMC-nin təsisçisi Yusuf Kartal çıxış ediblər. Çıxışlarda sahibkarlıq fəaliyyətinin əsas prinsipləri, biznesdə uğur qazanmağın başlıca şərtləri və qarşıya çıxan çətinliklərdən ətraflı bəhs olunub. Natiqlər gənclərlə öz uğur hekayələrini paylaşıb, onlara praktik nümunələr əsasında faydalı tövsiyələr veriblər.

Forum Held for Students at BEU with Participation of Businesspeople
A forum titled "Sustainable Career and Entrepreneurship Development for Youth" was organized for students under the joint coordination of Baku Engineering University (BEU), the National Confederation of Entrepreneurs (Employers') Organizations (ASPİMER), and Marsol Academy.
Gulchohra İbrahimova, Director of BEU's Enterprise Relations and Career Center, addressed the event and emphasized that such meetings, held in accordance with the 9th UN Sustainable Development Goal (Industry, Innovation and Infrastructure), are of great importance for shaping students' entrepreneurial thinking and career development
Bilal Gasimli, Director of Marsol Group, provided information about the company's areas of activity, subsidiary organizations, and implemented projects.
Subsequently, Ramiz Kazimov, co-founder of the MADO restaurant chain, Fahrettin Can, founder of Can-Pa, Elmir Najafov, founder-director of EN Group, and Yusuf Kartal, founder of Dogtaş LLC, delivered speeches. The presentations covered in detail the fundamental principles of entrepreneurial activity, the main conditions for achieving success in business, and the challenges encountered. The speakers shared their success stories with the young people and offered practical advice based on real-world examples.