Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Dövlət Gömrük Komitəsi Akademiyasının birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək Gənc tədqiqatçıların IX beynəlxalq elmi konfransına (23-24 may 2025-ci il) məqalələrin qəbulu davam edir.
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümünə həsr edilmiş konfransa məqalə qəbulu 21 aprel tarixində başa çatır.
Gənclərin elmə olan marağını artırmaq məqsədi daşıyan konfrans riyaziyyat, informatika, informasiya texnologiyaları, kibertəhlükəsizlik, logistika və nəqliyyatın müasir problemləri, biologiya və biotexnologiya, qida mühəndisliyi, fizika, fiziki mühəndislik, avtomatlaşdırma, telekommunikasiya və enerji, iqtisadiyyatın davamlı inkişafı, xarici ticarət, gömrük xidməti, memarlıq və dizayn, inşaat mühəndisliyi və digər vacib sahələr olmaqla ümumilikdə 20-dən artıq elmi istiqaməti əhatə edir.
Konfransda dünyanın müxtəlif universitet, akademiya və elmi-tədqiqat institutlarında fəaliyyət göstərən gənc tədqiqatçılar öz təcrübələrini bölüşəcək, habelə ortaq problemlər müzakirə olunacaq, eləcə də onların həlli yolları üçün təkliflər irəli sürüləcək.
Konfransın proqramı ilə aşağıdakı link vasitəsilə tanış olmaq mümkündür: https://beu.edu.az/iyrc/home

Acceptance of articles for the 9th International Scientific Conference of Young Researchers continues
04 Apr 2025
The acceptance of articles for the IX International Scientific Conference of Young Researchers (May 23-24, 2025), which will be held jointly by Baku Engineering University (BEU) and the Academy of the State Customs Committee, continues.
The acceptance of articles for the conference dedicated to the 102nd anniversary of the National Leader Heydar Aliyev ends on April 21.
The conference, which aims to increase young people's interest in science, covers more than 20 scientific areas in total, including mathematics, computer science, information technologies, cybersecurity, modern problems of logistics and transport, biology and biotechnology, food engineering, physics, physical engineering, automation, telecommunications and energy, sustainable development of the economy, foreign trade, customs service, architecture and design, civil engineering and other important areas.
At the conference, young researchers working at various universities, academies and research institutes around the world will share their experiences, as well as discuss common problems, and put forward proposals for their solutions.