“Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin “Tusi(2C)" proqramı çərçivəsində 22 fevral 2022-ci il tarixində infosessiya təşkil olunacaq.
İnkubasiya proqramının əsas məqsədi ölkədə innovasiya fəaliyyətinin davamlılığının təmin olunması, tələbələrin innovasiya və startap üzrə biliklərinin inkişaf etdirilməsidir. Ümumilikdə 6 aylıq dövrü əhatə edən proqramda bir sıra təlimlər, xarici və yerli ekspert görüşləri, layihələrin işlənilməsi, sahələr üzrə səfərlərin, müxtəlif “camp”lar və sonda “Pitch Day”in keçirilməsi planlaşdırılır.
Proqramın ilk olaraq Bakı Mühəndislik Univesiteti (BMU), Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi” tərəfindən həyata keçirilən layihədə startap yaratmağa, innovativ yeniliklər etməyə hazır olan özünə güvənən, gələcəyini bu sahədə görən gənclər iştirak edə bilərlər. Bunun üçün shorturl.at/chAD6 linkinə daxil olaraq qeydiyyatdan keçməlidirlər. Son müraciət tarixi isə 25 fevral 2022-ci ildir.

Information session will be held on February 22, 2022 within the framework of “Tusi (2C)” program of “Skills for the Future” project.
The incubation program aims to ensure the sustainability of innovation activities in the country, develop students' knowledge of innovation and startups. The 6-month program includes a series of trainings, foreign and local expert meetings, project development, field trips, various camps and a Pitch Day.
The program will be held first at Baku Engineering University (BEU), Azerbaijan State University of Economics, Azerbaijan Technical University and Azerbaijan State Oil and Industrial University.
Young people who are ready to start a startup, innovate, as well as who are confident and see their future in this field can participate in the project implemented by the Innovation Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. Those who want to join “Tusi (2C)” incubation program can register by following the link shorturl.at/chAD6 . The deadline for applications is February 15, 2022.