BMU-ya sənəd vermiş 24 doktorant növbəti mərhələyə buraxılıb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) doktoranturaya qəbul komissiyasının növbəti iclası keçirilib.
İclasda BMU-nun elm və innovasiya məsələləri üzrə prorektoru Ağası Məlikov elmi fəaliyyətin gücləndirilməsi, gənclərin elmə marağının artırılması istiqamətində görülən işlərə toxunub. Eyni zamanda BMU-ya doktoranturaya qəbul olmaq istəyən şəxslərin ixtisas uyğunluğunun qəbul komissiyası tərəfindən müəyyənləşdirilməsi zamanı diqqət olunmalı məqamları vurğulayıb.
BMU-nun Magistratura və doktorantura şöbəsinin müdiri professor Mahir Bəşirov isə qəbul qaydaları, şərtləri və iddiaçıların sənədləri ilə bağlı zəruru məlumatları təqdim edib.
Sonra doktoranturaya qəbul olmaq istəyən şəxslər seçdiyi ixtisaslarla əlaqədar komissiya üzvlərinin suallarına aydınlıq gətiriblər.
İclasda komissiya üzvləri, elmi rəhbərlərlə aparılan müzakirələrdən və ixtisas uyğunluqları yoxlanıldıqdan sonra 2024-cü ildə BMU-ya sənəd vermiş 24 doktorantın növbəti mərhələyə-imtahanlara buraxılması haqqında müvafiq qərarlar verilib.

The next meeting of the doctoral admissions committee has been held at Baku Engineering University (BEU).
At the meeting, BEU Vice-rector for science and innovation issues Agasi Malikov touched upon the work done in the direction of strengthening scientific activity and increasing young people's interest in science. Moreover, he emphasized the points that should be taken into account during the determination of the qualification eligibility of the persons who want to be admitted to doctoral studies at BEU by the admission commission.
Professor Mahir Bashirov, the head of the Department of Gradaute and Doctoral studies of BEU, presented the necessary information about the admission rules, conditions and applicants' documents.
Later, the persons who want to be admitted to the doctoral program clarified the questions of the commission members regarding their chosen specialties.
At the meeting, after the discussions with the commission members and academic supervisors and after checking their qualifications, relevant decisions were made to admit 24 doctoral students who applied to BEU in 2024 to the next stage - examinations.