BMU-ya qəbul olunan abituriyentlərin onlayn qeydiyyatı davam edir
Bakı Mühəndislik Universitetinə (BMU) bakalavriat səviyyəsi üzrə qəbul olunan abituriyentlərin qeydiyyat prosesi davam edir. Onlayn formada aparılan prosesdə abituriyentlərə kömək məqsədilə BMU-da sənəd qəbulu üzrə işçi qrup da fəaliyyət göstərir. İşçi qrup tərəfindən universitetə qəbul olunmuş abituriyentlərin müraciətləri cavablandırılır, eyni zamanda onların üzləşdikləri hər hansı problemlə bağlı suallarına aydınlıq gətirlir, mümkün köməklik göstərilir (https://beu.edu.az/az/article/bakalavriat-seviyyesine-qebul-olmus-abituriyentlerin-nezerine-1262).
Vurğulamaq vacibdir ki, tələbə adını qazanmış şəxslərin portal.edu.az platformasında elektron sistem üzrə qeydiyyatı 12 sentyabr saat 23:59-da başa çatacaq. BMU-ya yeni qəbul olan abituriyentlərin artıq 80 faizdən çoxu müvafiq portal vasitəsilə qeydiyyatdan keçib.
Məlumat üçün onu da bildirək ki, Dövlət İmtahan Mərkəzinin 2022/2023-cü tədris ili üçün açıqladığı Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinə yerləşdirmənin nəticələrinə uyğun olaraq, BMU-ya bakalaviatura səviyyəsi üzrə qəbul planı 97.78 faiz  dolub.
BMU-ya bakalavr pilləsinə qəbul olan tələbələr arasında 600-dən yüksək bal toplayanların sayı 2 dəfədən çox artıb. 500 baldan çox bal toplayanların sayı isə 70 faizi ötüb.

The registration process of applicants admitted to Baku Engineering University (BEU) at the undergraduate level is in the process. In order to help applicants in the online process, a working group on document acceptance is also operating at BEU. The working group responds to the applications of the applicants admitted to the university, at the same time clarifies their questions regarding any problems they face, provides possible assistance (https://beu.edu.az/en/article/bakalavriat-seviyyesine-qebul-olmus-abituriyentlerin-nezerine-1262).
It is important to note that the registration of persons of student on portal.edu.az through the electronic system will end on September 12 at 11:59 PM. More than 80 percent of the newly admitted applicants to BEU have already registered through the relevant portal.
Of note, according to the results of the placement in the higher education institutions of the Republic of Azerbaijan announced by the State Examination Center for the 2022/2023 academic year, the admission plan of BEU at the undergraduate level was filled by 97.78 percent.
The number of students admitted to the bachelor's degree of BEU who scored higher than 600 points increased twice. The number of those scoring more than 500 points exceeded 70 percent.