Bakı Mühəndislik Universitetinə (BMU) qəbul olunan abituriyentləri təbrik edir, onlara gələcək təhsillərində müvəffəqiyyətlər arzulayırıq!
Tələbə adını qazanmış şəxslər 2 sentyabr saat 12:00-dan 12 sentyabr saat 23:59-dək portal.edu.az platformasında qeydiyyatdan keçməli, yaradılmış kabinetə daxil olduqdan sonra təqdim edilən xidmətlər sırasında “Ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə təhsilalan qeydiyyatı” xidmətini seçməlidirlər.
Qeyd olunan tarixlərdə portal.edu.az platformasında qeydiyyatdan keçməyən abituriyentlər universitetə qəbul olunmamış şəxs kimi hesab ediləcək və barəsində qəbul əmri verilməyəcək.
Aşağıda qeyd olunan sənədlər dərslər başlayanda BMU-ya təqdim edilməlidir.
1. Attestatın əsli (kollec və ya ali təhsil müəssisəsinin məzunları üçün həmin təhsil müəssisəsini bitirmələri haqqında diplom və ya arayış).
2. Şəxsiyyət vəsiqəsinin 2 nüsxədə surəti.
3. Rəsmi sənədlər üçün çəkilmiş 3x4 ölçüdə rəngli fotoşəkil. (4 ədəd)
4. Sağlamlıq haqqında arayış (forma 086)
5. İlkin hərbi qeydiyyata alınma haqqında vəsiqənin surəti (oğlanlar üçün)
BMU-nun sənəd qəbulu komissiyası ilə əlaqə:
E-mail: qeydiyyat@beu.edu.az
Facebook: www.facebook.com/beu.edu.az
Təhsil haqqı ödənişindən azad olunan imtiyazlı tələbələr
1. Məcburi köçkün statusu olan tələbələr (tələbənin özünün vəsiqəsi olmalıdır);
2. Şəhid ailəsi statusunu almış ailənin üzvü;
3.Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün, müstəqilliyinin və Konstitusiya quruluşunun müdafiəsi zamanı həlak olan, hərbi əməliyyatla əlaqədar itkin düşən, məhkəmə tərəfindən ölmüş elan edilən və ya əlil olan vətəndaşların övladları;
4. Hər iki valideynini itirmiş və yaxud bir valideyni vəfat etmiş, o biri valideyni I və II qrup əlil olan uşaqlar;
5. I və II dərəcə əlilliyi olan şəxslər, habelə sağlamlıq imkanları məhdud 18 yaşınadək uşaqlar.
QEYD: Təhsil haqqı ödənişindən azad olunan imtiyazlı tələbələr aşağıda qeyd olunan sənədləri universitetin Tədris hissəsinə təqdim etməlidirlər.
I. Məcburi köçkün statusu olan tələbələr:
1. Notarial qaydada təsdiq olunmuş tələbənin özünə aid məcburi köçkünlük vəsiqəsinin (cari ilin sonunadək möhür vurulmuş) surəti;
II. Şəhid ailəsinin üzvü olan tələbələr:
1. Notarial qaydada təsdiq olunmuş şəhid ailəsi vəsiqəsinin surəti;
2. Notarial qaydada təsdiq olunmuş valideynin ölüm haqqında şəhadətnaməsinin surəti;
3. Notarial qaydada təsdiq olunmuş tələbənin doğum haqqında şəhadətnaməsinin surəti.
QEYD: 18 yaşı tamam olan abituriyentlər şəhid ailəsinin üzvü kimi müstəqil vəsiqə almalıdır
III. Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün, müstəqilliyinin və Konstitusiya quruluşunun müdafiəsi zamanı əlil olmuş vətəndaşların övladları:
1. Notarial qaydada təsdiq olunmuş valideynin əlillik vəsiqəsinin surəti (əlilliyin səbəbi yuxarıda göstərildiyi kimi olmalıdır);
2. Notarial qaydada təsdiq olunmuş tələbənin doğum haqqında şəhadətnaməsinin surəti.
III (a). Azərbaycan Respublikasının azadlığı, suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda həlak olan, hərbi əməliyyatla əlaqədar itkin düşən və məhkəmə tərəfindən ölmüş elan edilən vətəndaşların övladları:
1. Səbəbi göstərilməklə ölüm haqqında şəhadətnamənin surəti (itkin düşənin ölmüş elan edilməsi haqqında məhkəmənin qərarı);
IV. Hər iki valideynini itirmiş və yaxud bir valideyni vəfat etmiş, o biri valideyni I və II qrup əlil olan abituriyentlər:
1. Notarial qaydada təsdiq olunmuş valideynin ölüm haqqında şəhadətnaməsinin surəti;
2. Notarial qaydada təsdiq olunmuş valideynin əlillik haqqında vəsiqəsinin surəti və əlillik barədə arayış;

We congratulate the applicants admitted to Baku Engineering University (BEU) and wish them success in their future studies!
Those who have won the title of student must register on the portal.edu.az platform from 12 PM on September 2 to 11:59 PM on September 12, and after entering the created cabinet, select the "Student registration for higher and secondary education institutions" service among the services provided.
Applicants who do not register on the portal.edu.az platform on the mentioned dates will be considered as not admitted to the university and will not receive an admission order..
The documents listed below must be submitted to BEU when classes begin.
1. Original version of certificate (for graduates of a college or higher educational institution, a diploma or certificate of graduation from that educational institution).
2. 2 copies of identity card.
3. 3x4 color photo taken for official documents. (4)
4. Health certificate (form 086)
5. Certificate card on initial military registration (for boys)
Contact BEU:
Tel.: (012) 349 99 98 ( Monday-Friday 10 AM-5 PM, except 1 PM-2 PM)
E-mail: qeydiyyat@beu.edu.az
Facebook: www.facebook.com/beu.edu.az
Eligible students exempted from tuition fee
1. Students with IDP status (student must bring ID);
2. Members of the family with martyr family status;
3.Children of the people who were martyred for the sake of the protection of the territorial integrity, independence and constitution of the Republic of Azerbaijan, were missing due to military operations , about whose death the court issued a document and who are disabled;
4. Students whose both parents passed away, or one parent of whom passed away, or whose other parent is disabled to first and second degree;
5. Persons who are disabled to first and second degree, as well as the ones under 18 with disabilities.
NOTE: Eligible students exempted from tuition fees must submit the following documents to the Education Department of the university.
I. Students with IDP status:
1. Notarized copy and original version of IDP card of the student (registered till the end of the current year);;
II. ŞStudents who are the members of martyr families:
1. Notarized copy of ID card of martyr family;
2. Notarized copy of death certificate of the parents;
3. Notarized copy of birth certificate of the students.
NOTE: The applicants who are 18 must get their certificates as member of the martyr's family
III. Children of the people who were disabled themselves for the sake of the protection of the territorial integrity, independence and constitution of the Republic of Azerbaijan:
1. Notarized copy of disability certificate of the parent (The reason of disability should be as shown above);
2. Notarized copy of birth certificate of the students.
III (a). Children of the people who were martyred sacrificing themselves for the sake of the protection of the territorial integrity, independence and constitution of the Republic of Azerbaijan, were missing due to military operations , and about whose death the court issued a document:
1. Copy of the death certificate with the reason (ourt decision about the death of missing person);
IV. Students whose both parents passed away, or one parent of whom passed away, or whose other parent is disabled to first and second degree:
1. Notarized copy of death certificate of the parents;
2. Notarized copy of disability certificate and disability verification form of the parent;
Note: Exemption from payment is valid until 23.
In the case of the disability certificate is not perpetual, the student is exempt from tuition fee for the certain period.