Cari ilin 16 fevral tarixindən Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələrinin istehsalat və pedaqoji təcrübəsinə start verilib. Təcrübələrin 24 may tarixində başa çatması nəzərdə tutulur.
Ümumilikdə 1286 tələbə (İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi üzrə 410, Memarlıq və inşaat fakültəsi üzrə 257, Mühəndislik fakültəsi üzrə 387, Pedaqoji fakültə üzrə 232 tələbə) istehsalat və pedaqoji təcrübəyə göndərilib.
Tələbələr istehsalat təcrübəsini Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi, SOCAR-ın müəssisələri, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi, Aqrar Sığorta Fondu, "Azərenerji" ASC-nin müəssisələri, "Azərişıq" ASC-nin müəsissələri, Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarəti Limanı QSC, Abşeron Logistika Mərkəzi, Sumqayıt Texnologiyalar Parkı, "Azertexnolayn" MMC, Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu, Azərsun Holdinqin müəssisələri, "Azərsu" ASC-nin müəssisələri, "Bank of Baku", Kapital Bank, Asan Xidmət, "Aztelekom" MMC və s. dövlət və özəl müəssisələrdə keçirlər.
Pedaqoji təcrübə isə Azərbaycan-Britaniya Kolleci, XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi, Landau məktəbi, Zirvə liseyi, CELT Kolleci, İdrak liseyi, İstanbul liseyi və Hədəf liseyində təşkil olunub.
Bundan əlavə, müxtəlif ixtisaslar üzrə II kurs magistrlərin elmi-tədqiqat təcrübəsi (20 fevral-17 mart) və elmi-pedaqoji təcrübələri (27 mart-21 aprel) təşkil olunur. Təcrübə proqramında ümumilikdə 81 magistrin iştirakı planlaşdırılır.

From February 16 of this year, the production and industrial internship of the students of Baku Engineering University (BEU) has been started. The internship is supposed to end on May 24.
In total, 1286 students (410 students from the Faculty of Economics and Management, 257 students from the Faculty of Architecture and Construction, 387 students from the Faculty of Engineering, 232 students from the Faculty of Pedagogy) were sent to industrial and pedagogical experience.
The students gained industrial experience at the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, the Ministry of Agriculture, enterprises of SOCAR, Center for Analysis and Communication of Economic Reforms, Agrarian Insurance Fund, enterprises of "Azerenerji" OJSC, "Azerishiq" OJSC. , Baku International Sea Trade Port JSC, Absheron Logistics Center, Sumgayit Technology Park, "Azertechnoline" LLC, Veysaloglu Group of Companies, Azersun Holding's enterprises, "Azersu" OJSC enterprises, "Bank of Baku", Kapital Bank, Asan Service, "Aztelekom" LLC, etc.
Pedaqoji təcrübə isə Azərbaycan-Britaniya Kolleci, XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi, Landau məktəbi, Zirvə liseyi, CELT Kolleci, İdrak liseyi, İstanbul liseyi və Hədəf liseyində təşkil olunub.
Moreover, scientific-research internship (February 20-March 17) and scientific-pedagogical internship (March 27-April 21) of second-year master’s students in various specialties are organized. A total of 81 masters are planned to participate in the internship program.