Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) bakalavriat səviyyəsinə qəbul olunan şəxslərin elektron qeydiyyatı uğurla davam edir. Bu günə olan məlumata əsasən, artıq abituriyentlərin 90 faizi qeydiyyatdan keçib.
Abituriyentlərin portal.edu.az platforması vasitəsilə elektron qeydiyyatı avqustun 28-dən başlayıb və qeydiyyat prosesinin sentyabrın 8-i saat 18:00-da başa çatması nəzərdə tutulur.
Abituriyentlər əlavə sual yarandığı təqdirdə BMU-nun Qeydiyyat komissiyası ilə əlaqə saxlaya bilərlər (I-V günlər, saat 10:00-17:00, tel: 012-349-99-55 (birbaşa), 012-349-99-66 (daxili 1323)).
2025-2026-cı tədris ili üzrə BMU-nun bakalavriat səviyyəsinə tələbə qəbulunda yüksək göstəricilər əldə olunub. Birinci mərhələdən sonra universitetə 39 ixtisas üzrə ümumilikdə 2468 nəfər qəbul olub. Bakalavriat səviyyəsi üzrə qəbul IV və V qruplarda 100 faiz, II qrupda 100 faiz, I qrupda isə 92.86 faiz təşkil edib. Ali təhsil ocağını seçən abituriyentlərin 56.92 faizi dövlət sifarişi əsasında təhsil alacaq.

Majority of applicants admitted to BEU complete registration process.
The electronic registration of those admitted to the bachelor's degree program at Baku Engineering University (BEU) continues successfully. According to the information available today, 90 percent of applicants have already been registered.
Electronic registration of applicants through portal.edu.az platform began on August 28, and the registration process is expected to end on September 8 at 18:00.
Applicants can contact the BEU Registration Commission if they have any additional questions (Monday-Friday, 10:00-17:00, tel: 012-349-99-55 (direct), 012-349-99-66 (ext. 1323)).
High indicators have been achieved in the admission of students to the bachelor's degree program at BEU for the 2025-2026 academic year. After the first stage, a total of 2,468 people were admitted to the university in 39 specialties. Admission at the bachelor's level was 100 percent in groups IV and V, 100 percent in group II, and 92.86 percent in group I. 56.92 percent of applicants who chose a higher education institution will receive education on a state order.