BMU tələbələrinin istehsalat və pedaqoji təcrübəsi davam edir
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) sonuncu kurs tələbələrinin istehsalat və pedaqoji təcrübələri davam edir.
17 fevral tarixindən başlayan təcrübə prosesində informasiya və kompüter texnologiyaları, iqtisadiyyat və idarəetmə, mühəndislik, pedaqoji fakültələrindən bakalavriat səviyyəsində təhsil alan ümumilikdə 1085 tələbə iştirak edir.
Tələbələr istehsalat təcrübəsini Ekologiya və Təbii Sərvətlər, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi, Kənd Təsərrüfatı,  Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat  nazirlikləri, habelə SOCAR-ın müəssisələri, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi, Aqrar Sığorta Fondu, "Azərenerji" və "Azərişıq" ASC-lərin müəssisələri, “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarəti Limanı” QSC, Abşeron Logistika Mərkəzi, Sumqayıt Texnologiyalar Parkı, "Azertexnolayn", "Aztelekom" MMC-lər, Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu, “Azərsun Holdinq” və "Azərsu" ASC-nin müəssisələri, "Bank of Baku", Kapital Bank, Asan Xidmət,  eləcə də digər dövlət və özəl müəssisələrində keçirlər.
Pedaqoji ixtisasların tələbələri isə təcrübələrini XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi, Landau məktəbi, Zirvə, İdrak, İstanbul və Hədəf liseylərində davam etdirirlər.
Təcrübə prosesi hər bir sahənin peşəkar mütəxəssisinin nəzarəti və fənn müəllimlərinin dəstəyi ilə həyata keçirilir. Tələbələr təcrübə zamanı tədrisdə yiyələndikləri nəzəri biliklərini möhkəmləndirir, gələcək peşə fəaliyyətləri üçün zəruri bacarıq və vərdişlər qazanırlar.
Bakalavriat səviyyəsində təhsil alanların təcrübəsi iyulun 5-də başa çatacaq.
Habelə müxtəlif ixtisaslar üzrə magistratura səviyyəsində təhsil alan 155 tələbə üçün təşkil olunmuş elmi-tədqiqat, həmçinin elmi-pedaqoji təcrübə proqramı davam edir və aprelin 22-də yekunlaşdırılması nəzərdə tutulur.

Industrial and pedagogical intership of BEU students continues
The industrial and pedagogical internships of the final year students of Baku Engineering University (BEU) continue.
A total of 1085 undergraduate students from the faculties of Information and Computer Technologies, Economics and Administrative Sciences, Engineering, and Pedagogy are participating in the internship process, which began on February 17.
Students undergo industrial experience at the Ministries of Ecology and Natural Resources, Labor and Social Protection of the Population, Agriculture, Digital Development and Transport, as well as SOCAR enterprises, the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, the Agrarian Insurance Fund, enterprises of "Azerenergy" and "Azerishiq" OJSCs, "Baku International Sea Trade Port" CJSC, Absheron Logistics Center, Sumgayit Technology Park, "Azertechnolayn", "Aztelekom" LLCs, Veysaloglu Group of Companies, enterprises of "Azersun Holding" and "Azersu" OJSC, "Bank of Baku", Kapital Bank, Asan Service, as well as other state and private enterprises.
Students of pedagogical specialties continue their experience at the XXI Century International Education and Innovation Center, Landau School, Zirve, Idrak, Istanbul and Hadaf Lyceums.
The internship process is carried out under the supervision of a professional specialist in each field and with the support of subject teachers. During the internship, students consolidate the theoretical knowledge they have acquired in the course of study and acquire the necessary skills and habits for their future professional activities.
The internship of those studying at the bachelor's level will end on July 5.
Moreover, the scientific-research and scientific-pedagogical internship program organized for 155 students studying at the master's level in various specialties continues and is expected to be completed on April 22.