Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Müəssisələrlə əlaqələr və karyera mərkəzi, həmçinin “Karyera klubu”nun təşkilatçılığı ilə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbələri üçün təlim keçirilib.
“Karyera planlaşdırılması” mövzusuna həsr olunan təlimdə çıxış edən mərkəzin rəhbəri Gülçöhrə İbrahimova universitetdə mütəxəssislərin iştirakı ilə belə təlimlərin mütəmadi təşkil olunduğunu və karyera qurmağa hazırlaşan tələbələr üçün böyük önəm daşıdığını bildirib.
Sonra təlimçi-dünyanın “Böyük Dördlük” audit şirkətlərindən biri olan “Deloitte” şirkətinin baş HR mütəxəssisi Flora Əzimova karyeranın planlaşdırılmasına dair geniş təqdimatla çıxış edib. Təqdimatda CV-nin düzgün hazırlanma qaydaları haqqında ətraflı məlumat verilib, müsahibə mərhələsinin vacib məqamları açıqlanıb. Eləcə də peşəkar insanların platforması olan Linkedin-də özünü inkişaf etdirməyin müxtəlif üsullarından söhbət açan F.Əzimova peşəkar ünsiyyət, yeni tanışlıqlar müstəvisi olan bu şəbəkənin uğurların paylaşılması, təcrübələrin bölüşülməsi, nailiyyətlərin önə çıxarılması baxımından əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb.

Career training held for BEU students
Department on work with enterprises and career and the “Career Club” have jointly organized a training for students of the Faculty of Economics and Administrative Sciences at Baku Engineering University (BEU).
Speaking at the training dedicated to the topic of “Career Planning”, the head of the Department Gulchohra Ibrahimova noted that such trainings are regularly organized at the university with the participation of specialists and are of great importance for students preparing to build a career.
Later, the trainer Flora Azimova, Chief HR Specialist of Deloitte, one of the world’s “Big Four” audit companies, made a comprehensive presentation on career planning. The presentation provided detailed information on the rules for properly preparing a CV, and explained the important points of the interview stage. Moreover, talking about various methods of self-development on Linkedin, a platform for professionals, F. Azimova drew attention to the importance of this network, which is a platform for professional communication and new acquaintances, in terms of sharing successes, sharing experiences, and highlighting achievements.