BMU tələbələri “INNOSTART” hakatonunda qalib olub
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələrdən ibarət komandası Sumqayıt İnnovasiyalar Qovşağında keçirilən “INNOSTART” hakatonunda qalib olub.
SUP.VC və İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi ilə keçirilən hakatonda BMU tələbələri-Məhəmmədəli Ayralov (Kimya mühəndisliyi, 3-cü kurs), Ülvü Ağayev (Kompüter elmləri, 4-cü kurs),  Toğrul Məmmədov (Kimya mühəndisliyi, 3-cü kurs), Rəqsanə Hüseynova (Kimya mühəndisliyi, 4-cü kurs) “Biolonic-kimyəvi reaksiyaları analiz edə bilən veb proqram təminatı” layihəsi ilə II yerə layiq görülüblər.
Texnologiya və innovasiya dünyasında iz qoymaq istəyən gənclərin ideyalarının reallığa çevrilməsinə dəstək məqsədi daşıyan yarışda komandalar kreativ həllər üzərində işləyib, gələcəyin texnologiyasını formalaşdırmaq istiqamətində öz bilik və bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.

A team of students of Baku Engineering University (BEU) has won the “INNOSTART” hackathon held at the Sumgayit Innovation Hub.
In the hackathon, held with the support of SUP.VC and the Innovation and Digital Development Agency, BEU students, Mahammadali Ayralov (“Chemical Engineering”, 3rd year), Ulvu Aghayev (“Computer Science”, 4th year), Togrul Mammadov (“Chemical Engineering”, 3rd year), Ragsana Huseynova (“Chemical Engineering”, 4th year), were awarded 2nd place with the project “Web software capable of analyzing bio-chemical reactions”.
In the competition, which aims to support the transformation of ideas of young people who want to make a mark in the world of technology and innovation into reality, the teams worked on creative solutions and demonstrated their knowledge and skills in shaping the technology of the future.