Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri və əməkdaşları Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən XI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində iştirak ediblər. Tələbələr sərgidə müxtəlif yerli və xarici nəşriyyatların stendləri ilə tanış olub, müasir ədəbiyyat nümunələri, eləcə də elmi və bədii nəşrlər haqqında dolğun məlumat əldə ediblər. Sərgi gənclərdə oxu mədəniyyətinin və kitabxana vərdişlərinin formalaşmasında, onların intellektual inkişafında mühüm rol oynayıb.
Belə sərgilər tələbələrin bilik və dünyagörüşünü zənginləşdirməklə yanaşı, BMT-nin Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərindən - innovasiya və inkişaf (Məqsəd 9), eləcə də qlobal tərəfdaşlıq (Məqsəd 17) istiqamətlərində beynəlxalq təcrübə qazanmasına və qarşılıqlı əməkdaşlığın təşviqinə imkan yaradır.
“Texno-insan: dünənin əfsanəsi, bu günün hadisəsi” mövzusuna həsr olunan sərgidə 18 ölkədən 41 beynəlxalq təşkilat, o cümlədən kitab nəşri ilə bağlı 100-dən çox nəşriyyat-poliqrafiya şirkəti və qurumu iştirak edib. Yeddi gün ərzində sərgidə müxtəlif formatlarda 250-dən çox tədbir keçirilib. Sərgidə Türkiyə, Argentina, Böyük Britaniya, Litva, Qətər, Çin, Cənubi Koreya, İtaliya, İspaniya və digər ölkələrdən nümayəndələr yer alıblar.

Students and staff of Baku Engineering University (BEU) have attended the XI Baku Book Fair organized by the Ministry of Culture. Students got acquainted with the stands of various local and foreign publishing houses at the fair and received comprehensive information about modern literature, as well as scientific and artistic publications. The fair played an important role in the formation of reading culture and library habits among young people, as well as their intellectual development.
Such fairs not only enriching students' knowledge and worldview, but also provide an opportunity to gain international experience and promote mutual cooperation in the areas of innovation and development (Goal 9) of the UN Sustainable Development Goals, as well as global partnership (Goal 17).
41 international organizations from 18 countries, including more than 100 publishing and printing companies and institutions related to book publishing, participated in the fair over seven days. The exhibition was attended by representatives from Türkiye, Argentina, Great Britain, Lithuania, Qatar, China, South Korea, Italy, Spain and other countries.