Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) rektoru Yaqub Piriyev bu il ali məktəbin “Kimya mühəndisliyi” ixtisasına qəbul olan şəhid ailəsinin üzvü Kamran Məmmədovla görüşüb.
Şəhid Elşən Məmmədovun övladını tələbə adı qazanması münasibətilə təbrik edən rektor ona uğurlu universitet illəri, həmçinin seçdiyi ixtisasın gözəl mütəxəssisi olmaq və Vətəninə töhfə vermək arzularını ifadə edib.
Yaqub Piriyev 30 il Ermənistan işğalı altında qalan torpaqlarımızın azadlığı uğrunda aparılan haqlı davamızdan bəhs edərək, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə xalqımızın möhtəşəm Qələbəyə imza atdığını, Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün tam bərpa olunduğunu və bu Zəfər salnaməsinin şəhidlərimizin, qazilərimizin canı və qanı ilə yazıldığını bildirib.
Qarabağın azadlığında fədakarlıq göstərən şəhidlərimizin xatirəsinin hər zaman ehtiramla yad olunduğunu qeyd edən rektor onların ailələrinin, eləcə də qazilərimizin sosial müdafiəsi üçün dövlət tərəfindən görülən işləri vurğulayıb.
Yaqub Piriyev Kamran Məmmədovun təhsili, sosial problemləri ilə maraqlanıb, təhsil aldığı müddətdə ona diqqətin daha da artırılması üçün müvafiq şəxslərə tapşırıqlar verib.
Qeyd edək ki, Kamran Məmmədovun atası, kiçik çavuş olan Elşən Əli oğlu Məmmədov 21 sentyabr 2020-ci ildə şəhidlik zirvəsinə ucalıb.

Rector of Baku Engineering University (BEU) Yagub Piriyev has met Kamran Mammadov, a member of the martyr's family, who was admitted to the "Chemical Engineering" specialty of the university this year.
Congratulating the son of martyr Elshan Mammadov on getting the title of student, the rector wished him successful university years, as well as to become a good specialist in his chosen specialty and contribute to his homeland.
Noting our rightful fight for the freedom of our lands that were under the occupation of Armenia for 30 years, Yagub Piriyev emphasized that under the leadership of the Victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev, our people signed a great victory, the territorial integrity of Azerbaijan was fully restored, and that this Victory chronicle was written by the lives and blood of our martyrs and veterans.
Mentioning that the memory of our martyrs who sacrificed themselves for the freedom of Karabakh is always remembered with respect, the rector emphasized the work done by the state for the social protection of their families as well as our veterans.
Yagub Piriyev was interested in Kamran Mammadov's education and social problems, and the rector gave tasks to relevant persons to further increase attention to him during his studies.
It should be noted that Kamran Mammadov's father, Elshan Ali oglu Mammadov, a junior sergeant, was martyred on September 21, 2020.