Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Avtomatika, telekommunikasiya və energetika kafedrasının professoru, texnika elmləri doktoru İslam İslamov Bolqarıstan Respublikasında səfərdə olub.
O, NATO-nun Sülh və Təhlükəsizlik naminə Elm Proqramı (Science for Peace and Security-SPS) çərçivəsində qalib olduğu “Dəniz limanlarının təhlükəsizliyi qabiliyyətlərinin möhkəmləndirilməsi” adlı qrant layihəsinin icrası üzrə ölkənin Varna şəhərində Hərbi Dənizçilik Akademiyasında keçirilən tədbirdə iştirak edib.
Tədbir zamanı Akademiya və NATO-nun adıçəkilən proqramına əsasən yerinə yetirilən layihənin təqdimatı olub və mövzuya dair geniş müzakirələr aparılıb.

Islam Islamov, Professor of the Department of Automation, Telecommunications and Energy of Baku Engineering University (BEU), Doctor of Technical Sciences, has visited the Republic of Bulgaria.
He participated in an event held at the Military Naval Academy in Varna on the implementation of the grant project “Strengthening the Security Capabilities of Seaports”, which he won within the framework of NATO Science for Peace and Security (SPS) Program.
During the event, a presentation of the project implemented under the aforementioned program of the Academy and NATO was held, and extensive discussions were held on the topic.