Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Riyaziyyat kafedrasının baş müəllimi, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Çinarə Hacıyeva Türkiyənin İstanbul Universiteti - Cərrahpaşada təşkil olunmuş elmi konfransda iştirak edib.
“Sənaye Tətbiqləri ilə Nəzarət və Optimallaşdırma üzrə 9-cu Beynəlxalq-COIA 2024” adlı konfransda BMU əməkdaşı “Hilbert hipersinqulyar inteqralının yaxınlaşması üçün ədədi üsul və onun ədədi nümunə ilə əsaslandırılması” adlı məruzə ilə çıxış edib. Məruzə tədbir iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Konfrans materiallarında dərc edilmiş məruzələr nüfuzlu beynəlxalq indeksləşdirmə sistemi olan “Web of Science: Conference Proceedings Citation Index” verilənlər bazasında indeksləşdiriləcək.

Chinara Hajiyeva, senior lecturer of the Department of Mathematics of Baku Engineering University (BEU), doctor of philosophy in mathematics, participated in the scientific conference organized in Türkiye Istanbul University - Cerrahpaşa.
At the 9th International Conference on Control and Optimization with Industrial Applications - COIA 2024, a BEU employee delivered a report entitled "A numerical method for the approximation of the Hilbert hypersingular integral and its justification with a numerical example". The report was received with interest by the event participants.
Papers published in the conference proceedings will be indexed in the "Web of Science: Conference Proceedings Citation Index" database, which is a prestigious international indexing system.