Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin baş mütəxəssisi və layihə meneceri Nərmin Ələkbərova universitetin tərəfdaş olduğu “Azərbaycanda Rektorlar Konfransı” (ECAR) Erasmus+ layihəsi çərçivəsində keçirilən WP1 üzrə növbəti seminarda iştirak edib. Avropa Komissiyası tərəfindən maliyyələşdirilən və Bakı Biznes Universitetinin koordinatorluq etdiyi layihənin seminarı ECAR Erasmus+ layihəsinin fəaliyyət planına uyğun olaraq təşkil olunub.
Seminarda layihənin 1-ci iş paketi üzrə görülmüş işlərin nəticələri geniş müzakirə edilib, bununla bağlı avropalı ekspertin hesabatı əsasında təkmilləşdirilməyə ehtiyac duyulan bölmələr üzrə müvafiq tapşırıqlar verilib. Həmçinin, 1-ci iş paketi üzrə layihənin əsas hədəf qrupu olan rektor və prorektorlarla müsahibələrin təşkili məsələsi iştirakçıların müzakirəsinə təqdim olunub.
Nəticədə təklif və tövsiyələr nəzərə alınmaqla, layihənin fəaliyyət planına uyğun müvafiq göstərişlər verilib.

BEU employee takes part in seminar held within the ECAR Erasmus + project
Narmin Alakbarova, Chief Specialist and Project Manager of the Public Relations and Project Management Department at Baku Engineering University (BEU), has taken part in the next seminar on WP1 held within the framework of the university's partnership "Establishment of Rectors’ Conference in Azerbaijan" (ECAR) Erasmus + project. The workshop of the project, funded by the European Commission and coordinated by Baku Business University, was organized in accordance with the action plan of the ECAR Erasmus + project.
The results of the works done on the first working package of the project were widely discussed at the seminar, and relevant instructions were given on the sections that need to be improved on the basis of the report of the European expert. Also, the issue of organizing interviews with the rector and vice-rectors, the main target group of the project on the first working package, was submitted to the participants for discussion.
As a result, relevant instructions were given in accordance with the project action plan, taking into account the suggestions and recommendations.