Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamentinin təşkilatçılığı ilə məzunlarla tələbələrin görüşlərinə başlanılıb.
“MəzunTalks 2024” layihəsi çərçivəsində təşkil olunan görüşdə Mühəndislik fakültəsinin fərqli ixtisasları üzrə təhsilini başa vurmuş və hazırda ölkənin nüfuzlu şirkətlərində çalışan 5 məzunu haqda məlumat verilib. Bildirilib ki, “SOCAR Downstream Management” MMC-də çalışan məzunlardan (mexanika mühəndisliyi ixtisası) Aydın Əfəndiyev aparıcı mühəndis, Nəriman Quluzadə (elektroenergetika mühəndisliyi ixtisası) isə elektrik mühəndisi vəzifəsini daşıyır. “Global Energy Solutions” MMC-nin əməkdaşı Vüsal Qurbanlı (proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisası) texniki dəstək mühəndisi, “Azercell” MMC-nin əməkdaşı Sənan Vəlizadə (sistem mühəndisliyi ixtisası) kibertəhlükəsizlik üzrə baş mütəxəssis, "Araz" supermarketlər şəbəkəsinin əməkdaşı olan Elmir Əlizadə (logistika və nəqliyyat texnologiyaları mühəndisliyi) isə logistika üzrə mütəxəssis vəzifəsində çalışır.
Sonra məzunlar tələbələrə öz təcrübələri, nailiyyətləri haqda məlumat veriblər, fərdi inkişaf, karyerada ilk addımlar, iş mühitində əldə etdikləri uğurları paylaşıblar.
Natiqlər tələbələrə sosial mühitdə davranış, məsuliyyət, qoyulan hədəflərə çatmaq üçün motivasiya qabiliyyəti, nəzəri və praktiki biliklərin təkmilləşdirilməsi, təcrübə proqramlarında fəal iştirak və s. kimi vacib məqamlarla bağlı tövsiyələrini veriblər.

Meeting of BEU graduates and students organized
Meetings of graduates and students have started under the organization of Baku Engineering University (BEU) Department on work with enterprises and career.
At the meeting organized within the framework of the "MazunTalks 2024" project, information was provided about 5 graduates of the Faculty of Engineering who completed their studies in different specialties and are currently working in prestigious companies of the country. It was reported that Aydın Afandiyev (majoring in mechanical engineering) is a leading engineer, and Nariman Guluzade (majoring in electrical power engineering) is an electrical engineer at “SOCAR Downstream Management” LLC. Vusal Gurbanli, an employee of "Global Energy Solutions" LLC (majoring in process automation engineering), works as a technical support engineer, Sanan Valizada, an employee of "Azercell" LLC (majoring in system engineering), as a chief cyber security specialist, Elmir Alizada, an employee of the "Araz" supermarket chain ( logistics and transport technology engineering) as a logistics specialist.
Later, the graduates informed the students about their experiences and achievements, shared their personal development, first steps in their careers, and their successes in the work environment.
Speakers gave students their recommendations on important points such as behavior in a social environment, responsibility, ability to motivate to achieve set goals, improvement of theoretical and practical knowledge, active participation in practice programs, etc.