Bakı Mühəndislik Universiteti ilə Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramının (BMU-İNHA İDP) tələbələri “2025 Green Tech Globalthon” (Qlobal Yaşıl Texnologiya Forumu 2025) hakatonunda uğur qazanıblar.
Cənubi Koreyada İNHA Universitetinin SW Mərkəzi, LINC Biznes Qrupu, Google Developers Group on Campus İNHA və AIESEC İNHA təşkilatlarının birgə əməkdaşlığı ilə keçirilən bu hakaton BMT-nin Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinə uyğun ağıllı həllərin hazırlanmasına yönəlib.
Həm beynəlxalq, həm də koreyalı tələbələrin qatıldığı ikigünlük tədbirdə komandalar texnoloji və innovativ həllər üzərində işləyərək öz layihələrini təqdim ediblər.
Hər komandada 4 nəfərlə təmsil olunan BMU-İNHA İDP tələbələrinin təqdim etdikləri innovativ həllər münsiflər heyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
Hakatonda BMU-İNHA İDP-nin 4-cü kurs tələbələri-Nəbi Şirinov (İnformasiya texnologiyaları ixtisası) “Enigma” komandası ilə Excellence Prize (2-ci yer) mükafatına, Alpər Qəhrəmanlı (Elektrik mühəndisliyi ixtisası) “80EGGSelent” komandası ilə Outstanding Prize (3-cü yer) mükafatına layiq görülüb.

Students of the dual degree program (BEU-INHA DDP) between Baku Engineering University and INHA University of the Republic of South Korea have succeeded in the “2025 Green Tech Globalthon” hackathon.
Held in South Korea in collaboration with INHA University SW Center, LINC Business Group, Google Developers Group on Campus INHA and AIESEC INHA, the hackathon aims to develop smart solutions in line with the UN Sustainable Development Goals.
At the two-day event, which was attended by both international and Korean students, teams worked on technological and innovative solutions and presented their projects.
The innovative solutions presented by BEU-INHA DDP students, represented by 4 people in each team, were highly appreciated by the jury.
At the hackathon, 4th-year students of BEU-INHA IDP - Nabi Shirinov (Information Technologies) with the "Enigma" team were awarded the Excellence Prize (2nd place), and Alper Gahramanli (Electrical Engineering) with the "80EGGSelent" team were awarded the Outstanding Prize (3rd place).