Bakı Mühəndislik Universiteti ilə Cənubi Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra edilən beynəlxalq ikili diplom proqramının (BMU-İNHA İDP) iki məzunu Azərbaycan Diplomatik Akademiyası ilə Corc Vaşinqton Universiteti (ADA-CVU) arasında gerçəkləşdirilən proqrama qəbul olunub.
BMU-İNHA İDP-nin “Elektronika mühəndisliyi” ixtisasından bu il məzun olan Azadxan Eyyubov və Murad Mazanlı təhsillərini ADA-CVU beynəlxalq ikili diplom proqramının “Kompüter mühəndisliyi və yüksək performanslı hesablama” ixtisası üzrə magistratura səviyyəsində davam etdirəcəklər.
BMU-İNHA İDP məzunları proqram çərçivəsində öz ixtisasları sahəsində bakalavr səviyyəsində keyfiyyətli təhsil alaraq qlobal bazarda tələb olunan bacarıqlara yiyələnib, həmçinin Koreyada təcrübə keçməklə təhsillərinin növbəti səviyyələri, gələcək karyeraları üçün əhəmiyyətli praktiki biliklər qazanıblar.
2020-ci ildən icra edilən BMU-İNHA İDP-yə ümumilikdə 400 tələbə qəbul olunub. İndiyədək proqramı uğurla bitirən 143 məzunun bir qismi dünyanın tanınmış universitetlərində magistratura təhsili alır, bir qismi isə aparıcı şirkətlərdə peşəkar fəaliyyət göstərir. 3+1 modelinə əsaslanan proqram çərçivəsində hazırda 114 tələbə İNHA Universitetində IV kursda təhsilini davam etdirir.

2 Graduates of BEU-INHA DDP Admitted to ADA-GWU Program
Two graduates of the international double degree program (BEU-INHA DDP) implemented between Baku Engineering University and INHA University of the Republic of South Korea have been admitted to the program conducted between the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan and George Washington University (ADA-GWU)
Azadkhan Eyyubov and Murad Mazanli, who graduated this year from the "Electronics Engineering" major of BEU-INHA DDP, will continue their education at the master's level in the "Computer Engineering and High-Performance Computing" major of the ADA-GWU international double degree program
BEU-INHA DDP graduates have received quality education at the bachelor's level in their field of specialization within the framework of the program, acquired skills demanded in the global market, and gained significant practical knowledge for the next levels of their education and future careers by completing internships in Korea
A total of 400 students have been admitted to BEU-INHA DDP, which has been implemented since 2020. Of the 143 graduates who have successfully completed the program to date, some are pursuing master's degrees at world-renowned universities, while others are engaged in professional activities at leading companies. Currently, 114 students are continuing their education in the fourth year at INHA University within the framework of the program based on the 3+1 model.