BMU ilə Flippin Texnoloji Universiteti arasında əlaqələr müzakirə olunub
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə  Flippin Texnoloji Universiteti  (Technological University of the Philippines-TUP) arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması məqsədi daşıyan görüş keçirilib.
Görüşdə universitetlərin beynəlxalq əlaqələr və elmi-tədqiqat istiqamətləri üzrə nümayəndələri iştirak ediblər.
Öncə hər iki universitetin fəaliyyəti, beynəlxalq əməkdaşlıq istiqamətləri və həyata keçirilən layihələr haqqında zəruri məlumatlar nəzərə çatdırılıb. BMU ilə Filippinin aparıcı ali təhsil müəssisələrindən biri olan TUP ilə əməkdaşlığın qurulmasının hər iki universitet arasında mühüm elmi və akademik körpü yaradacağı bildirilib. Həmçinin bu tərəfdaşlığın tələbə və müəllimlər üçün beynəlxalq təcrübə qazanmaq, birgə elmi layihələrdə iştirak etmək və yeni imkanlardan yararlanmaq baxımından əhəmiyyəti vurğulanıb.
Görüş zamanı tərəflər tələbə və müəllim mübadiləsi, birgə elmi-tədqiqat layihələrinin icrası, müxtəlif ortaq proqramların yaradılması, eləcə də mühəndislik və texnologiya sahələrində əməkdaşlıq imkanları barədə fikir mübadiləsi aparıblar. Eyni zamanda qarşılıqlı səfərlərin təşkili və yaxın gələcəkdə memorandum layihəsinin hazırlanması məsələləri müzakirə olunub.
Tərəflər əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi istiqamətində konkret addımların atılması barədə razılığa gəliblər.

A meeting was held with the aim of establishing cooperative relations between Baku Engineering University (BEU) and the Technological University of the Philippines (TUP).
Representatives from the universities' international relations and scientific research departments participated in the meeting.
First, necessary information was provided about the activities of both universities, their international cooperation directions, and implemented projects. It was noted that establishing cooperation between BEU and TUP, one of the Philippines' leading higher education institutions, would create an important scientific and academic bridge between the two universities. The significance of this partnership was also emphasized in terms of gaining international experience for students and faculty, participating in joint scientific projects, and benefiting from new opportunities.
During the meeting, the parties exchanged views on student and faculty exchange, implementation of joint research projects, creation of various collaborative programs, as well as cooperation opportunities in engineering and technology fields. At the same time, issues regarding the organization of mutual visits and preparation of a memorandum draft in the near future were discussed.