Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (HİK) ötən ilin yekunları və qarşıda duran vəzifələrə həsr olunmuş hesabat iclası keçirilib.
İclasda öncə BMU HİK-in sədri Həzi Qasımovun 2022-ci il üzrə hesabat məruzəsi dinlənilib. O, universitetdə kollektivin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili, mədəni-kütləvi tədbirlərdə iştirakı, sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi istiqamətləri üzrə yerinə yetirilən işləri diqqətə çatdırıb.
İclasda təşkilatın gəlir və xərclər smetasının icra vəziyyəti, 2023-cü il üzrə büdcə proqnozları barədə də ətraflı məlumat verilib.
Təqdimatdan sonra BMU HİK-in Rəyasət heyətinin üzvləri – universitetin tədris işləri üzrə prorektoru, professor Həmzağa Orucov və tərbiyə işləri üzrə prorektor Bayram Hüseynzadə çıxış ediblər. Təşkilatın faəliyyətini təqdirəlayiq qiymətləndirən natiqlər BMU HİK tərəfindən həyata keçirilən tədbirlərdə şəffaflıq prinsipinə ciddi əməl olunduğuna diqqət çəkib, eyni zamanda qurumun inkişafı istiqamətində təklif və fikirlərini bildiriblər.
Daha sonra BMU HİK-in 2023-ci il üzrə büdcəsi təsdiq olunub.
İclas hesabat məruzəsi ətrafında müzakirələrin aparılması və bir sıra təkliflərin irəli sürülməsi ilə yekunlaşıb.

The Trade Union Committee of Baku Engineering University (BEU) has held a report meeting dedicated to the results of the past year and future tasks.
At the meeting, Hazi Gasimov, chairman of BEU TUC, reported on the report for 2022. He drew attention to the work carried out in the direction of effective arrangement of the team's leisure time, participation in cultural and mass events, strengthening of social protection at the university.
Detailed information was also given on the status of implementation of the organization's income and expenditure estimates and budget forecasts for 2023 at the meeting.
After the presentation, the members of the Presidium of BEU Trade Union Committee, Vice-Rector for Academic Affairs, professor Hamzagha Orujov and Vice-Rector for Educational Affairs Bayram Huseynzada took the floor. Appreciating the activities of the organization, the speakers pointed out that the principle of transparency is strictly followed in the events carried out by BEU Trade Union Committee, as well as they expressed their suggestions and opinions in the direction of the development of the institution.