Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Böyük Britaniyada magistr təhsili: Dərslər, çətinliklər və ən yaxşı təcrübələr” mövzusunda seminar keçirilib.
Seminarda universitetin Xarici dillər kafedrasının müəllimi, magistr təhsilini nüfuzlu London Universitet Kollecində alan Günel Kərimzadə məruzə ilə çıxış edib. O, Böyük Britaniyada magistr təhsili almağın üstünlükləri, qarşıya çıxan problemlər və uğurlu təhsil strategiyaları haqqında ətraflı məlumat verib. Məruzəçi, habelə 2023-2024-cü tədris ilində Dövlət Proqramı çərçivəsində magistr səviyyəsi üzrə tam təqaüdlə aldığı təhsil təcrübəsini iştirakçılarla bölüşüb və bu prosesin detalları, müraciət qaydaları barədə tövsiyələrini çatdırıb.

A seminar on “Master’s education in the UK: Lessons, challenges and best practices” has been held at Baku Engineering University (BEU).
Gunel Karimzada, a lecturer at the university’s Department of Foreign Languages and a graduate of the prestigious University College London, delivered a report at the seminar. She provided detailed information about the advantages of pursuing a master’s degree in the UK, the challenges encountered, and successful educational strategies. The speaker also shared with the participants her experience of studying at the master’s level with a full scholarship under the State Program in the 2023-2024 academic year and provided recommendations on the details of this process and application procedures.