Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) təşkilatçılığı, “Kapital Bank”ın sponsorluğu, Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi, "STEAM Azərbaycan", həmçinin “Yeni Fikir” MMC-nin tərəfdaşlığı ilə “My technology” adlı layihəyə start verilir.
Ümumtəhsil məktəblərinin X-XI sinif şagirdləri və müəllimlərinin iştirakı ilə keçiriləcək “My technology” layihəsi bilik iqtisadiyyatının tələb və gözləntilərinə uyğun olaraq sahibkar düşüncəyə malik insan kapitalının inkişafını təşviq edən və dəstəkləyən missiya daşıyır.
Layihə müəllim və şagirdlərin yerli təsərrüfat ixtisaslaşması və həyat tərzi, eləcə də qlobal miqyasda dünyagörüşü potensiallarına əsaslanan innovativ təşəbbüslərini inkişaf etdirərək, onları innovasiya ekosisteminə qoşulmağa həvəsləndirir.
2024-cü ilin aprel-iyun aylarını əhatə edəcək layihə çərçivəsində keçiriləcək müsabiqənin qalibləri “Kapital Bank” tərəfindən qiymətli hədiyyələr, BMU tərəfindən sertifikatlarla mükafatlandırılacaq. Müsabiqənin icraçı tərəfdaşı “Yeni Fikir” MMC isə müəllim və şagirdlərin fərdi inkişafı, eləcə də peşəkar portfoliosu üçün dəyərli imkanlar təqdim edəcək.
Layihə bu il 5 regionda (Abşeron-Xızı, Gəncə-Qazax, Dağlıq Şirvan, Quba-Xaçmaz və Naxçıvan) tətbiq olunacaq.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyən şagird və müəllimlər layihələrini müvafiq link (ttps://forms.gle/4X2YLqY4q5eweHudA) üzərindən qeydiyyatdan keçirməlidirlər.
Qeydiyyat prosesi 2024-cü ilin may ayının 20-ə kimi davam edəcək.
“My technology” müsabiqəsi ilə bağlı regionlarda məlumat sessiyaları və təlimlərin təşkili də nəzərdə tutulur.
Bundan başqa, yekunda hər bir regiondan müraciət edən perspektivli komandaların iştirakı ilə BMU-da hakaton tədbiri keçiriləcək və qaliblər mükafatlandırılacaq.

Competition for X-XI grade students starts at BEU
The project "My technology" is launched with the organization of Baku Engineering University (BEU), sponsorship of "Kapital Bank", State Agency for Preschool and General Education, "STEAM Azerbaijan", as well as "Yeni Fikir" LLC.
The "My technology" project, which will be held with the participation of X-XI grade students and teachers of general education schools, has the mission of promoting and supporting the development of human capital with an entrepreneurial mindset in accordance with the requirements and expectations of the knowledge economy.
The project encourages teachers and students to join the innovation ecosystem by developing innovative initiatives based on the potential of local economic specialization and lifestyle as well as global outlook.
The winners of the competition, which will be held within the framework of the project, which will cover the months of April-June 2024, will be awarded valuable gifts by "Kapital Bank" and certificates by BMU. The executive partner of the competition "Yeni Fikir" LLC will provide valuable opportunities for the personal development of teachers and students, as well as their professional portfolio.
The project will be implemented in 5 regions this year (Absheron-Khizi, Ganja-Gazakh, Nagorno-Shirvan, Guba-Khachmaz and Nakhchivan).
Students and teachers who want to participate in the competition should register their projects through the appropriate link (ttps://forms.gle/4X2YLqY4q5eweHudA) .
The registration process will continue until May 20, 2024.
It is also planned to organize information sessions and trainings in the regions related to the "My technology" competition.
Moreover, at the end, a hackathon event will be held at BEU with the participation of promising teams applying from each region, and the winners will be awarded.