BMU-da tələbələr üçün “Uğurlu düşüncə” adlı tədbir təşkil edilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Tələbə Həmkarlar İttifaqı  nəzdində fəaliyyət göstərən "Gənc tədqiqatçılar" klubunun təşkilatçılığı ilə “Kəşf et, öyrən, yarat!” layihəsi çərçivəsində “Uğurlu düşüncə” adlı tədbir keçirilib.
Tədbirdə “AzEstetik Group” şirkətinin təsisçisi və rəhbəri Fariz Məmmədov mövzu ilə bağlı təqdimatla çıxış edərək sahibkarlıq fəaliyyətinin hər bir insanda ilk öncə xəyal ilə başladığını, əzm, iradə, çalışqanlıq sayəsində isə reallaşdığını bildirib. Nailiyyətlər qazanmaqda özünə inam hissinin güclü olmasının vacibliyini vurğulayan natiq qazandığı təcrübəni, şəxsi uğurlarının sirrini tələbələrlə bölüşüb. O, kənardan mənfi rəylər və tənqidlərin qarşısına hədəflər qoyan  insanlara hər zaman ciddi maneələr yaratdığını vurğulayaraq belə düşüncələrin təsiri altına düşməmək üçün gənclərə bir sıra faydalı məsləhətlər verib.
Tədbirin digər qonağı psixoloq Ayşən Rəfiyeva isə “Psixologiyada ön mühakimə və onun həlli yolları” mövzusunda çıxış edib. O, cəmiyyətdə formalaşmış bəzi stereotiplərin zərərlərindən danışıb, insanın arzuları  qarşısına əngəllər çıxaran, şəxsi planlarına mənfi təsir göstərən   stereotiplərin ziddinə getməyin yollarını açıqlayıb.

An event called “Successful Thinking” has been held at Baku Engineering University (BEU) within the framework of the “Discover, Learn, Create!” project organized by the “Young Researchers” club operating under the Student Trade Union.
At the event, Fariz Mammadov, founder and head of “AzEstetik Group”, made a presentation on the topic and said that entrepreneurial activity in every person first begins with a dream, and is realized thanks to determination, willpower, and diligence. Emphasizing the importance of a strong sense of self-confidence in achieving achievements, the speaker shared his experience and the secret of his personal success with the students. He emphasized that negative opinions and criticism from the outside always create serious obstacles for people who set goals, and gave a number of useful tips for young people to avoid being influenced by such thoughts.
Another guest of the event, psychologist Ayshan Rafiyeva spoke on the topic “Prejudice in Psychology and Ways to Solve It”. She spoke about the harms of some stereotypes formed in society and explained ways to counteract stereotypes that create obstacles to a person's dreams and negatively affect personal plans.