Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Təhsil Tələbə Krediti Fondu (TTKF) tərəfindən ödənişli əsaslarla təhsil alan tələbələr və fakültələrin bu sahə üzrə məsul şəxsləri üçün infosessiya təşkil edilib.
Təhsil tələbə krediti ilə bağlı mövcud mexanizmlərin izahı və tələbələrin dolğun məlumatlarla təmin edilməsi məqsədi daşıyan tədbirdə TTKF-nin əməkdaşı Günay Xəlilova qurumun fəaliyyət istiqamətləri, tətbiq olunan kredit modelləri (sosial və standart kreditlər), kreditlərin verilmə şərtləri, müraciət platforması, elektron sistem üzrə addımlar, sənədləşmə tələbləri və geri ödəniş prinsipləri barədə ətraflı informasiyalar təqdim edib.
Çıxışlarda artıq geniş tələbə kontingentinin yararlandığı sistemin təhsilə əlçatanlığın artırılmasına verdiyi töhfələr xüsusi vurğulanıb. Qeyd edilib ki, dövlət tərəfindən həyata keçirilən bu uğurlu və səmərəli mexanizm təhsil imkanlarının genişləndirilməsi və gənclərin akademik inkişafının dəstəklənməsi istiqamətində mühüm rol oynayır.
İnfosessiyada tələbələrin və universitet əməkdaşlarının sualları cavablandırılıb, müraciət zamanı tez-tez rast gəlinən məsələlər müzakirə olunub. Belə görüşlərin tələbələrin birbaşa məlumatlandırılması baxımından əhəmiyyəti önə çəkilərək, gələcəkdə də TTKF ilə bu yöndə əməkdaşlığın davam etdiriləcəyi bildirilib.

An info session has been organized by the Educational Student Loan Fund (ESLF) at Baku Engineering University (BEU) for students studying on a paid basis and for the responsible persons of the faculties in this field.
At the event, which aimed to explain the existing mechanisms related to educational student loans and provide students with comprehensive information, ESLF employee Gunay Khalilova presented detailed information on the organization's activities, applied credit models (social and standard loans), loan granting conditions, application platform, steps in the electronic system, documentation requirements and repayment principles.
The speeches specifically emphasized the contributions of the system, which is already used by a large student contingent, to increasing access to education. It was noted that this successful and efficient mechanism implemented by the state plays an important role in expanding educational opportunities and supporting the academic development of young people.
The questions of students and university employees were answered during the info session, and frequently encountered issues during the application were discussed. The importance of such meetings in terms of directly informing students was emphasized, stating that cooperation with ESLF in this direction would continue in the future.