Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Google” şirkətinin BMU üzrə Proqramçı Tələbələr Klubunun (Google Developer Students Club-Google DSC) və universitetin Elm və innovasiya şöbəsinin birgə təşkilatçılığı ilə təlim keçirilib.
Tədbirdə Elm və innovasiya şöbəsinin müdiri Elçin Yusubov Google DSC haqqında məlumat verib və “Google” şirkəti tərəfindən yaradılan proqramın əsas məqsədlərini nəzərə çatdırıb. Ötən dövrdə BMU üzrə Google DSC-nin fəaliyyətinə toxunan E.Yusubov klub tərəfindən silsilə tədbirlərin davam etdirildiyini bildirib.
Sonra Biznesin inkişafı üzrə menecer Nailə Mikayılbəyli “Şəxsi inkişaf və karyera planlaşdırması” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. O, bu kimi təlimlərin hər bir tələbənin peşəsi ilə əlaqədar planlarında önəmli əhəmiyyət kəsb edən mövzuları özündə birləşdirdiyini və tələbələrdə öz şəxsi inkişafları ilə bağlı analiz etmə bacarığının formalaşdırdığını söyləyib. Bildirib ki, şəxsi inkişaf insanın özünü tanımasını, nöqsanlarını aşkar edib müəyyən olunan hədəflərə çatmasını qarşısına məqsəd qoyan, eləcə də insanı motivasiya edərək məqsədinə yaxınlaşdıran texnikalar və strategiyalar toplusudur. N.Mikayılbəyli təqdimatında şəxsi inkişafın qaydaları, karyera və onun mərhələləri, karyera irəliləməsində şəxsiyyət tipləri, karyera məqsədlərinin müəyyən edilməsi, müasir iş axtarma üsulları barədə danışıb.
Daha sonra şəxsi brendinq məsləhətçisi Kəmalə Rövşən “Şəxsi Brendinq 103” mövzusunda çıxış edib. Bildirib ki, şəxsi brendinq insanın təcrübə, bilik, qabiliyyət və bacarıqlarının müxtəlif insan qrupları tərəfindən qavranılmasıdır. Təlimçi təqdimatında şəxsi brendiqin insan həyatına təsiri, şəxsi brendinq üçün alətlər və s. məsələlər barədə tələbələrə məlumat verib və bununla bağlı öz təcrübələrini bölüşüb.

Google Developer Students Club-BEU and Science and Innovation Department of the University have jointly organized a training at Baku Engineering University (BEU).
The head of the Department of Science and Innovation Elchin Yusubov gave information about the Google DSC and outlined the main objectives of the program developed by Google. Emphasizing the activities of Google DSC-BEU, E. Yusubov touched upon that the club continued to hold a series of events.
Later, Business Development Manager Naila Mikayilbeyli delivered a speech on "Personal Development and Career Planning." She noted that such trainings covered topics that were important in each student's career plans and developed ability of students to analyze their personal development. N.Mikayilbeyli added that personal development was a set of techniques and strategies that aimed to help people know themselves, identify their shortcomings and achieve their goals, as well as motivated people to get closer to their goals. In her presentation Naila Mikayilbeyli outlined the rules of personal development, career and its stages, personality types in career advancement, definition of career goals, modern methods of job search.
Later, Personal Brand Consultant Kamala Rovshan pointed out "Personal Branding 103." She said that personal branding was the perception of a person's experience, knowledge, abilities and skills by different groups of people. The trainer informed the students about the impact of personal branding on human life, personal branding tools and shared her experiences in this regard.