Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) növbəti SAT (Scholastic Aptitude Test) imtahanı keçirilib. İmtahanda 25 nəfər iştirak edib.
İştirakçılar yekun nəticələrini ETS-in (Educational Testing Service- Təhsilin Qiymətləndirmə Xidməti) saytında yaradılmış şəxsi hesab vasitəsilə imtahandan sonra 1 həftə müddətində onlayn şəkildə öyrənə bilərlər.
SAT müxtəlif siniflərdə təhsil alan məktəb şagirdlərinin oxuma, yazma, riyazi bilik və bacarıqlarını yoxlayan dünyada tanınmış test imtahanlarıdır və hər il keçirilir. Bu imtahan bir çox dünya universitetlərinə qəbul prosesində mühüm rol oynayır.
Xarici ölkələrdə təhsil almaq üçün tələb edilən dil və bacarıqların qiymətləndirilməsi ilə əlaqədər beynəlxalq imtahanların təşkilində uğurlu təcrübəyə malik olan BMU-da SAT ilə yanaşı, TOEFL iBT və GRE imtahanları da keçirilir.
Cari ilin qarşıdakı dövrü ərzində keçirilməsi nəzərdə tutulan imtahanlarla bağlı hər hansı əlavə məlumat almaq üçün eqarayev@beu.edu.az və ya iro@beu.edu.az email ünvanlarına müraciət edə bilərsiniz.

The next SAT (Scholastic Aptitude Test) exam has been held at Baku Engineering University (BEU). 25 people took the exam.
Participants can learn their final results online within 1 week after the exam through a personal account created on the ETS (Educational Testing Service) website.
SAT is a world-renowned test exam that tests the reading, writing, and mathematical knowledge and skills of school students studying in different grades and is held every year. This exam plays an important role in the admission process to many world universities.
BEU, which has successful experience in organizing international exams related to the assessment of language and skills required for studying abroad, also conducts TOEFL iBT and GRE exams in addition to SAT.
For any additional information regarding the exams planned to be held during the upcoming period of the current year, you can contact eqarayev@beu.edu.az or iro@beu.edu.az .