BMU-da “KPMG Azərbaycan” şirkətinin iştirakı ilə “Karyera günü” keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “KPMG Azərbaycan” şirkətinin iştirakı ilə “Karyera günü” keçirilib. Tədbir Gənclər Fondu, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı və BMU-nun Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamentinin təşkilatçılığı ilə “Tea Talks” proqramı çərçivəsində baş tutub.
“KPMG Azərbaycan” şirkətinin əməkdaşı Alimə Quliyeva tədbirin mahiyyəti, formatı, imtahanın təşkili proseduru haqda tələbələrə məlumat verib.
Şirkətin audit meneceri Emil Mustafayev isə “KPMG Azərbaycan”ın fəaliyyət istiqamətləri, strategiyası, iş prinsipi, eləcə də iş imkanları və karyera mərhələləri ilə bağlı geniş təqdimatla çıxış edib.
Bildirilib ki, “KPMG Azərbaycan” - “KPMG” qlobal şirkətlər şəbəkəsinin tərkib hissəsidir. Şirkət bir çox bank və maliyyə təşkilatlarına, o cümlədən iqtisadiyyatın tikinti, neft-qaz, telekommunikasiya kimi aparıcı sektorlarındakı müəssisələrə audit, vergi, hüquq və məsləhət xidmətləri göstərməkdədir.
Təqdimatla bağlı tələblərlə sual-cavab sessiyasından sonra “Karyera günü” çərçivəsində imtahan təşkil edilib. İmtahanda maliyyə, mühasibat uçotu və audit, biznesin idarə edilməsi ixtisasları üzrə ingilis dili bölməsində təhsil alan III-IV kurs tələbələri iştirak edib.
İmtahan nəticələrinə əasən, yüksək nailiyyət əldə edən tələbələrin gələcəkdə şirkətdə işlə təminatı nəzərdə tutulur.

"Career Day" held at BEU with participation of "KPMG Azerbaijan" company
"Career Day" has been held at Baku Engineering University (BEU) with the participation of "KPMG Azerbaijan" company. The event was organized by the Youth Fund, the Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan and the Department on work with enterprises and career of BEU within the framework of the "Tea Talks" program.
Alima Guliyeva, an employee of "KPMG Azerbaijan" company, informed the students about the nature of the event, its format, and the procedure for organizing the exam.
Emil Mustafayev, the audit manager of the company, gave a broad presentation on the directions of activity, strategy, work principle, as well as job opportunities and career stages of "KPMG Azerbaijan".
It was reported that "KPMG Azerbaijan" is a part of "KPMG" global network of companies. The company provides audit, tax, legal and consulting services to many banks and financial organizations, including enterprises in the leading sectors of the economy such as construction, oil and gas, and telecommunications.
After the question-and-answer session with requirements related to the presentation, an exam was organized within the framework of "Career Day". III-IV year students studying in the English department of finance, accounting and auditing, business management majors took part in the exam.
Based on the exam results, high achieving students will be provided with a job in the company in the future.