Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) ixtisas seçimi və karyera mövzusunda stand-up təşkil olunub.
Tədbir universitetin Pedaqoji fakültəsi, BMU Tələbə Gənclər Təşkilatı (TGT) və BMU Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Azərbaycanda təhsil sahəsində ilk belə stand-up təşkil edildiyini söyləyən Pedaqoji fakültənin dekanı, dosent Elşad Abdullayev tədbirin çox əhəmiyyətli mövzuya həsr olunduğunu bildirib. O qeyd edib ki, tələbələrin ixtisas seçimi etmələrinə baxmayaraq tədbir gələcəkdə onların dar ixtisaslaşması baxımından, həmçinin daha uğurlu olduqları başqa bir ixtisas seçimi baxımından faydalı ola bilər. Dekan çıxışında bu kimi silsilə tədbirlərin davam edəcəyini dilə gətirib.
Sonra Pedaqoji fakültənin əməkdaşı, ixtisas seçimi və  karyera üzrə mütəxəssis  Adil Vəliyev çıxış edib. O, belə bir mühüm tədbirin təşkil olunmasında yaradılan şəraitə görə BMU rəhbərliyinə öz minnətdarlığını vurğulayıb.
İxtisas seçimi və karyera mövzusu ilə bağlı öz təcrübələrini bölüşən A.Vəliyev tələbələrə sevdikləri ixtisası seçməyi məsləhət görüb. Tələbəlik illərində tələbə klublarına, həmçinin müxtəlif tədbirlərə qoşulmağın vacibliyini diqqətə çatdıran A.Vəliyev bunun onların bilik və bacarıqlarının artmasına kömək edəcəyini bildirib. Bununla yanaşı, tələbələri dövlət orqanlarında və digər müəssisələrdə könüllü fəaliyyətə qoşulmağa səsləyərək bunun şəbəkələşməyə müsbət təsir göstərəcəyini fikirlərinə əlavə edib.

Stand-up on specialty choice and career has been held at Baku Engineering University(BEU).
The event was jointly organized by the Education Faculty of the University, BEU Student Youth Organization (SYO) and BEU Student Trade Union Committee (STUC).
Dean of the Education Faculty, assoc.prof. Elshad Abduallayev emphasized that the event was dedicated to a very important topic. He noted that despite the fact that students choose a specialty, the event could be useful in the future in terms of their narrow specialization, as well as in terms of choosing another specialty in which they were more successful. In his speech, the dean added that a series of such events would continue.
Later, Adil Valiyev, an employee of the Education Faculty, specialty choice and career specialist, took the floor. He expressed his gratitude to the BEU administration for the conditions created for the organization of such an important event.
Sharing his own experience on specialty choice and career, A.Valiyev advised students to choose their favorite specialty. Noting the importance of joining student clubs, as well as various events during student years, he touched upon that it would help increase the knowledge and skills. Furthermore, encouraging students to participate in volunteer activities, Adil Valiyev added that this would have a positive impact on networking.