BMU-da innovativ bacarıqların artırılmasına xidmət edən təlim başa çatıb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) gənclərin innovativ bacarıqlarının artırılmasına xidmət edən “Dechode” təliminin başa çatması ilə bağlı tədbir keçirilib.
Tədbirdə bildirilib ki, BMU Texnoparkı nəzdində təşkil edilmiş təlim gənclərin yenilikçi düşüncə və texnoloji savadının artırılması məqsədi daşıyıb. Təlim müddətində tələbələr proqramlaşdırma, UI/UX dizaynı və mobil development sahələrində dərin biliklər və praktiki bacarıqlar qazanıblar. Eyni zamanda mütəxəssislərin rəhbərliyi altında maraqlı layihələr üzərində işləyib və gələcək karyeraları üçün vacib təcrübə əldə ediblər.
Diqqətə çatdırılıb ki, “Dechode” tipli təlimlər tələbələri qlobal bazarda rəqabət aparmağa hazırlayır və BMU-da davamlı təşkil olunan belə kurslar öz biliklərini təkmilləşdirən gənclərə gələcəkdə müvafiq sektorda uğurla fəaliyyət göstərməyə kömək edəcək.
Tədbirin sonunda təlimi müvəffəqiyyətlə başa vuran tələbələrə  sertifikatlar təqdim olunub.
Qeyd edək ki, cari ilin qarşıdakı dövrü ərzində keçiriləcək təlim proqramları və seminarlara dair əlavə məlumat almaq üçün BMU Texnoparkına (technopark@beu.edu.az) müraciət etmək olar.

An event has been held at the Baku Engineering University (BEU) on the completion of the "Dechode" training, which serves to increase the innovative skills of young people.
It was stated at the event that the training organized under the BEU Technopark was aimed at increasing the innovative thinking and technological literacy of young people. During the training, students gained in-depth knowledge and practical skills in programming, UI/UX design and mobile development. Moreover, they worked on interesting projects under the guidance of experts and gained important experience for their future careers.
It was pointed out that "Dechode" training prepares students to compete in the global market, and such courses organized continuously at BEU will help young people who improve their knowledge to successfully operate in the relevant sector in the future.
At the end of the event, certificates were presented to the students who successfully completed the training.
It should be noted that for additional information on training programs and seminars to be held during the upcoming period of the current year, you can contact BEU Technopark (technopark@beu.edu.az) .