2024/2025-ci tədris ilinin başlanması münasibətilə Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) bakalavr pilləsinə qəbul olan I kurs tələbələri ilə tanışlıq xarakterli görüşlər keçirilir.
İlk olaraq iqtisadiyyat və idarəetmə, mühəndislik fakültələrində qrup şəklində təşkil olunan görüşlərdə dekan müavinləri və kafedra müdirləri gəncləri tələbə adını qazanmaları ilə əlaqədar təbrik edib, BMU-da yeni başlanan təhsil həyatlarında onlara bol uğurlar arzulayıblar.
Sonra ali məktəbin kampusu, müasir laboratoriyaları, akademik heyəti haqqında geniş təqdimatlar edilib, burada tədris üçün yaradılmış hərtərəfli şərait barədə ətraflı məlumat verilib.
Çıxış edənlər hər semestrin sonunda keçirilən imtahanlarda tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığın, obyektivliyin və ədalətin əsas meyar kimi götürüldüyünü vurğulayıblar. Eyni zamanda BMU-da nəzəriyyə ilə təcrübənin bir arada olmasının onların savadlı mütəxəssis kimi yetişmələrinə müsbət təsir göstərəcəyini bildiriblər.
Görüşlərdə BMU-da tələbə təşkilatları və klublarının fəaliyyətinə də diqqət çəkilib, onların təşkilatçılığı ilə maraqlı konfransların keçirildiyi və belə tədbirlərin tələbələrin fəallığında, dünyagörüşləri, müxtəlif sahələrə aid biliklərinin formalaşmasında, eləcə də sosiallaşmasında ciddi rol oynadığı qeyd edilib.
Çıxışlar zamanı tələbə hüquqları, universitetdaxili nizam-intizam qaydaları ilə bağlı zəruri, istiqamətləndirici məlumatlar və prosedurlar tələbələrin nəzərinə çatdırılıb, onları maraqlandıran məsələlərə aydınlıq gətirilib.
Sonda tələbələrə dərslərinə ciddi yanaşmaq, davamlı oxumaq və universitetin ictimai həyatında hər zaman fəallıq göstərmək tövsiyə olunub.
BMU-da bu qəbildən olan görüşlər sentyabrın 13-də digər fakültələrin də birinci kurs tələbələri üçün təşkil ediləcək.

On the occasion of the beginning of the 2024/2025 academic year, introductory meetings are held with first-year students admitted to the bachelor's degree of Baku Engineering University (BEU).
First, in group meetings organized in the economics and administrative sciences, engineering faculties, the deputy deans and heads of the department congratulated the young people on winning the title of student and wished them success in their newly started educational life at BEU.
Later, extensive presentations were made about the university's campus, modern laboratories, academic staff, detailed information was given about the comprehensive conditions created for teaching.
The speakers emphasized that transparency, objectivity and fairness are taken as the main criteria in the evaluation of students' knowledge in the exams held at the end of each semester. Moreover, they said that the combination of theory and practice at BEU will have a positive effect on their development as educated specialists.
At the meetings, attention was paid to the activities of student organizations and clubs at BEU, interesting conferences were held under their organization, and it was noted that such events play a significant role in the activity of students, in the formation of their worldviews, knowledge of various fields, as well as in their socialization.
During the speeches, necessary, guiding information and procedures related to student rights, university disciplinary rules were brought to the students' attention, and the issues that interested them were clarified.
In the end, students were advised to take their studies seriously, study continuously and always be active in the social life of the university.