BMU-da “General English” kursunu uğurla başa vuran müəllimlərə sertifikatlar təqdim olunub
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Pedaqoji fakültəsinin professor-müəllim heyəti üçün təşkil olunan “General English” kursunu uğurla başa vuran müəllimlərə sertifikatların təqdim edilməsi ilə bağlı tədbir keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən fakültənin dekanı, dosent Elşad Abdullayev müəllimlərin bacarıq və peşəkarlıq səviyyəsinin artırılması, bu sahədə müasir və effektiv təkmilləşdirmə sistemi tətbiq edilməklə, ali təhsil müəssisəsində tədrisin keyfiyyətinin daha da yüksəldilməsinə nail olunması ilə bağlı təşəbbüslərin BMU rəhbərliyi tərəfindən hər zaman dəstəkləndiyini, kursların da bu aspektdən gerçəkləşdirildiyini diqqətə çatdırıb.
E.Abdullayev Pedaqoji fakültənin İngilis dili kafedrasının təşkilatçılığı ilə keçirilən 3 aylıq kursların 01.04.2022-01.06.2022 tarixlərini əhatə etdiyini bildirib. Təlimlərin təmənnasız olaraq, universitetin ingilis dili müəllimləri - Tamara Atakişiyeva, Çinarə Nərimanova və Nigar Ağayeva tərəfindən həyata keçirildiyini deyən dekan bu kurslara üç qrup olmaqla, təxminnən 15 nəfərin  cəlb olunduğunu vurğulayıb.
Kursun təşkili ilə bağlı təəssüratlarını bölüşən iştirakçı müəllimlər bu gözəl təşəbbüsü dəstəklədiklərini, növbəti tədris ilində də ingilis dili təlimlərinin davam etdirilməsi ilə bağlı istəklərini bildiirblər.
Sonda kursu müvəffəqiyyətlə başa vuran müəllimlərə, eyni zamanda kursun təlimçilərinə sertifikatlar təqdim olunub.

Certificates presented to teachers successfully completing General English course at BEU
An event has been held in order to present certificates to teachers who successfully completed the "General English" course organized for the academic staff of the Education Faculty of Baku Engineering University (BEU).
Speaking at the event, the Dean of the Faculty, associate professor Elshad Abdullayev brought to attention that initiatives to increase the level of skills and professionalism of teachers, implement a modern and effective improvement system in this field, and achieve further improvement of the quality of teaching in the higher educational institution were always supported by the BEU administration, and the courses were also implemented from this aspect.
E.Abdullayev noted that the 3-month courses organized by the English Language Department of the Education Faculty cover the dates of 01.04.2022-01.06.2022. The Dean added that the trainings were carried out free of charge by the English language teachers of the University, Tamara Atakishiyeva, Chinara Narimanova and Nigar Aghayeva, emphasizing that approximately 15 people were involved in these courses in three group.
Sharing their impressions about the organization of the course, the participating teachers expressed their support for this wonderful initiative and their desire to continue English language training in the next academic year.
At the end, certificates were presented to the teachers successfully completing the course, as well as to the trainers of the course.