BMU-da “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsi çərçivəsində maarifləndirici tədbir keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin “Tusi(2C)” proqramı çərçivəsində maarifləndici tədbir təşkil olunub. Bu məqsədlə universitetdə xüsusi stend yaradılıb və tələbələrə layihə ilə bağlı informasiyaların əks olunduğu bukletlər paylanılıb. Bununla yanaşı, qeydiyyatdan keçərək proqrama qoşulmaq istəyənlər üçün interaktiv lövhə də quraşdırılıb.
Tədbir zamanı layihənin menecerləri tələbələrlə söhbətlər aparıb və onlara Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi” tərəfindən həyata keçirilən layihənin ikinci komponenti olan İnkubasiya proqramı haqqında ətraflı məlumatlar veriblər. Qeyd edilib ki, proqramın əsas məqsədi ölkədə innovasiya fəaliyyətinin davamlılığının təmin olunması, innovativ ideyaların inkişaf etdirilməsi, həmçinin tələbələrin innovasiya və startap üzrə biliklərinin artırılmasıdır. 6 ay davam edəcək inkubasiya proqramında bir sıra təlimlərin, xarici və yerli ekspert görüşlərin, sahələr üzrə səfərlərin, müxtəlif “camp”lərin, eləcə də “Pitch Day”-in keçirilməsinin nəzərdə tutulduğu diqqətə çatdırılıb. Eyni zamanda, proqram haqqında tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırıb.
İnkubasiya proqramına qoşulmaq üçün shorturl.at/chAD6 linkinə daxil olaraq qeydiyyatdan keçmək lazımdır. Son müraciət tarixi 25 fevral 2022-ci ildir.

BEU hosts educational event within "Skills for the Future" project
Baku Engineering University (BEU) has organized an educational event within "Tusi (2C)" program of "Skills for the Future" project. Thus, a special stand was set up at the University and booklets with information about the project were distributed to students. Furthermore, an interactive board was installed for those who want to register and join the program.
During the event, project managers talked to students and informed them about the Incubation Program, the second component of the project implemented by the Innovation Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. It was noted that the incubation program aimed to ensure the sustainability of innovation activities in the country, develop students' knowledge of innovation and startups. The 6-month program includes a series of trainings, foreign and local expert meetings, project development, field trips, various camps and a Pitch Day. Furthermore, students' questions about the program were answered.
Those who want to join “Tusi (2C)” incubation program can register by following the link shorturl.at/chAD6 . The deadline for applications is February 15, 2022.