Fevralın 9-da Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclasda “2023-2024-cü tədris ilinin qış imtahan sessiyasının nəticələri və təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsi yolları”, “2023-cü təqvim ili elmi-tədqiqat işlərinin yekunları” və “Anket sorğularının dəyərləndirilməsi” haqqında hesabatlar təqdim edilib. Hər üç hesabat dinlənilərək təklif və tövsiyələr nəzərə alınmaqla qənaətbəxş hesab olunub. Universitetin müvafiq strukturlarına hesabatdan irəli gələn məsələlərlə bağlı bir sıra tapşırıqların verilməsi qərara alınıb.
Hesabatlardan sonra nüfuzlu elmi nəşrlərdə əsərləri çap edilən BMU əməkdaşlarının mükafatlandırılması haqqında qaydalar, o cümlədən universitetin elmi jurnallarının redaksiya heyəti, həmçinin bakalavr səviyyəsində buraxılış işlərinin hazırlanması qaydaları ilə tanış olunub, geniş müzakirələrdən sonra qaydalar təsdiqlənib.
İclasda habelə BEU Elmi Tədqiqat Mərkəzinin yaradılması məsələsinə baxılıb, bu barədə müsbət qərar çıxarılıb.

BEU holds Scientific Council meeting
On February 9, the next meeting of the Scientific Council of Baku Engineering University (BEU) was held.
BEU Rector Yagub Piriyev brought to the attention of the issues on the agenda of the meeting.
The meeting presented reports on “Results of the winter examination session of the 2023-2024 academic year and ways to improve the quality of education”, “Results of scientific research works in the 2023 calendar year” and “Evaluation of questionnaires”. All three reports were considered satisfactory after listening to them and taking into account the suggestions and recommendations. It was decided to give a number of tasks to the relevant structures of the university regarding the issues arising from the report.
After the reports, the rules on rewarding BEU employees whose works were published in prestigious scientific publications, as well as the editorial board of the university's scientific journals, as well as the rules for preparing bachelor's theses, were familiarized with, and after extensive discussions, the rules were approved.
The meeting also considered the issue of establishing the BEU Scientific Research Center, and a positive decision was made on this.