BMU-da Çin universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində keçirilən təlim başa çatıb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) İnformasiya və kompüter texnologiyaları fakültəsinin müəllim və tələbələri üçün Çin Xalq Respublikasının Ningxia Politexnik Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində keçirilən  “Data analitikası” adlı təlim proqramı başa çatıb.
Çin mütəxəssislərinin təqdimatında ingilis dilində təşkil olunan onlayn təlim proqramında iştirakçıların qlobal təhsil və data analitikası sahəsində bacarıqları inkişaf etdirilib. Təlimdə, həmçinin statistik metodlar, məlumatların vizuallaşdırılması və müasir analitik alətlər üzrə dərin biliklər, eləcə də praktiki təcrübə əldə olunub.
BMU-nun İnformasiya və kompüter texnologiyaları fakültəsinin dekanı Vaqif Qasımov beynəlxalq təhsil əməkdaşlığının əhəmiyyətini vurğulayaraq, gələcəkdə də birgə təşəbbüslərlə transformasiyaedici təlim imkanlarının genişləndiriləcəyini bildirib.

Training held at BEU in cooperation with Chinese university ends
The training program “Data Analytics” for teachers and students of the Faculty of Information and Computer Technologies of Baku Engineering University (BEU) in cooperation with Ningxia University of the People’s Republic of China has been completed.
The online training program, organized in English and presented by Chinese experts, developed the participants’ skills in the field of global education and data analytics. The training also provided in-depth knowledge of statistical methods, data visualization and modern analytical tools, as well as practical experience.
Vagif Gasimov, Dean of the Faculty of Information and Computer Technologies at BEU, emphasized the importance of international educational cooperation, noting that transformative training opportunities will be expanded through joint initiatives in the future.
At the end, certificates were presented to the participants who successfully completed the training program.