Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Xırdalan Seconq İnstitutu ilə birgə 5-ci Koreya Dili Danışıq Müsabiqəsi təşkil olunub.
Bu ilki yarışmada Xırdalan Seconq İnstitutunda təhsil alan 35 tələbə iştirak edib. Onlar dil səviyyələrinə uyğun olaraq qruplara bölünüb və müxtəlif mövzularda sərbəst çıxış ediblər. Tələbələr gündəlik həyat, hobbi və planlar, Koreya mədəniyyəti, gəzinti marşrutları və şəxsi təcrübələr kimi mövzular ətrafında təqdimatlar hazırlayaraq dil biliklərini nümayiş etdiriblər.
mimi və motivasiyaedici mühitdə reallaşan müsabiqədə tələbələrin çıxışları münsiflər və iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Müsabiqə tələbələrin Koreya dili üzrə nitq bacarıqlarının inkişafına və mədəniyyətlərarası ünsiyyət imkanlarının genişlənməsinə töhfə verib. 2021-ci ildən fəaliyyət göstərən Xırdalan Seconq İnstitutu gələcəkdə də tələbələr üçün bu tip təşəbbüsləri davam etdirməyi planlaşdırır.

The 5th Korean Language Speaking Competition was organized at Baku Engineering University (BEU) in collaboration with Khirdalan Seconq Institute.
A total of 35 students studying at Khirdalan Seconq Institute participated in this year's competition. They were divided into groups according to their language proficiency levels and delivered presentations on various topics. The students demonstrated their language skills by preparing presentations on topics such as daily life, hobbies and plans, Korean culture, travel itineraries, and personal experiences.
The students' presentations at the competition, which took place in a sincere and motivating environment, were received with interest by judges and participants.
The competition contributed to the development of students' speaking skills in Korean and the expansion of intercultural communication opportunities. Khirdalan Seconq Institute, which has been operating since 2021, plans to continue such initiatives for students in the future.