Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) 2024-2025-ci tədris ili üçün əcnəbi tələbə qəbulunu davam etdirir.
Qəbul prosesi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2015-ci il 1 may tarixli 125 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının xarici ölkələrdə, əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan Respublikasında təhsil alması qaydaları” əsasında həyata keçirilir.
BMU beynəlxalq tələbələr üçün yüksək səviyyəli təhsil və geniş imkanlar təqdim etməklə, regionun aparıcı ali təhsil müəssisələrindən biri kimi tanınır. Universitetin müxtəlif fakültələrində mühəndislik, informasiya texnologiyaları, iqtisadiyyat və digər sahələr üzrə çoxşaxəli təhsil proqramları təklif edilir. Ali məktəbin təhsil standartları beynəlxalq səviyyədə qəbul olunur və bu da onu xarici tələbələr üçün cəlbedici edir.
BMU, həmçinin xarici tələbələr üçün müxtəlif mədəni və sosial tədbirlər təşkil edərək onların cəmiyyətə uyğunlaşmalarına, yerli mədəniyyəti daha yaxşı öyrənmələrinə imkan yaradır. Universitetin tələbə klubları, dil kursları, eləcə də digər ictimai fəaliyyətlər beynəlxalq tələbələrin təhsil dövrünü daha da maraqlı və faydalı edir.
Əcnəbi tələbə qəbulu ilə maraqlananlar BMU-nun rəsmi internet səhifəsindən (https://beu.edu.az/en/page/admission-for-international-students-295/) və ya universitetin Beynəlxalq əməkdaşlıq və layihələrin idarəolunması şöbəsindən (iro.admission@beu.edu.az) daha ətraflı məlumat əldə edə bilərlər.

Baku Engineering University (BEU) continues to accept foreign students for the 2024-2025 academic year.
The admission process is carried out on the basis of the "Rules for the education of citizens of the Republic of Azerbaijan in foreign countries, foreigners and stateless persons in the Republic of Azerbaijan" approved by the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 125 dated May 1, 2015.
BEU is recognized as one of the region's leading higher education institutions, providing high-quality education and extensive opportunities for international students. Multidisciplinary educational programs in engineering, information technologies, economics and other fields are offered in various faculties of the university. The educational standards of the higher school are internationally accepted, which makes it attractive for foreign students.
BEU also organizes various cultural and social events for foreign students, enabling them to adapt to the society and learn the local culture better. The university's student clubs, language courses, as well as other social activities make the study period of international students even more interesting and useful.
Those interested in international student admission can get more detailed information from BEU official website (https://beu.edu.az/en/page/admission-for-international-students-295/or the university's International Relations and Project Management Department (iro@beu .edu.az).