Bakı Mühəndislik Universitetində təkrar ali təhsil almaq imkanı
2024/2025-ci tədris ili üzrə təkrar ali təhsil almaq üçün Bakı Mühəndislik Universitetinə (BMU) sənəd qəbulu ümumilikdə 36 ixtisas üzrə aparılır.
Qəbul əyani və qiyabi formada olmaqla yanaşı, Azərbaycan və ingilis dillərində həyata keçirilir (daha ətraflı: https://beu.edu.az/az/page/tekrar-ali-tehsil-400/).
Təkrar ali təhsilə qəbul Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin https://portal.edu.az  elektron portalı vasitəsilə gerçəkləşdirilir. Sənəd qəbulu 31 avqust 2024-cü il saat 18.00-da başa çatacaq.
Təkrar ali təhsil almaq istəyənlər aşağıdakı sənədləri  portala yükləyərək müraciət göndərməlidir:
- ali təhsil haqqında sənədin (diplomun və ona əlavənin) əsli (pdf, jpg formatında);
- xarici ölkələrin ali təhsil müəssisələri məzunlarının aldıqları ixtisasların Azərbaycan Respublikası ərazisində tanınması və ekvivalentliyi barədə Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən verilmiş şəhadətnamənin əsli (pdf, jpg formatında);
Qeyd edək ki, təkrar ali təhsil almaq üçün universitetə sənəd vermiş şəxslərdən yenidən imtahan götürülmür. Onlarla müsahibə aparılır və müsahibədən uğurla keçənlər müqavilə yolu ilə əlavə ali təhsil almaq üçün seçdikləri ixtisas üzrə tələbələr sırasına qəbul edilirlər.

For the academic year 2024/2025, admission of documents to Baku Engineering University (BEU) to get further education is carried out for a total of 36 specialties.
In addition to full-time and part-time education, admission is carried out in Azerbaijani and English languages: https://beu.edu.az/az/page/tekrar-ali-tehsil-400/).
Admission to higher education is carried out through the electronic portal of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan https://portal.edu.az . Acceptance of documents will end on August 31, 2024 at 18:00.
Those who wish to to get further education should upload the following documents to the portal and send an application:
- the original of the document on higher education (diploma and its supplement) (in pdf, jpg format);
- the original of the certificate issued by the Ministry of Science and Education on the recognition and equivalence of qualifications received by graduates of higher educational institutions of foreign countries in the territory of the Republic of Azerbaijan (in pdf, jpg format);;
It should be noted that the re-examination is not taken from those who applied to the university to to get further education again. An interview is conducted with them, and those who successfully pass the interview are admitted to the ranks of students in their chosen specialty for further education through a contract.