Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tərəfdaş olduğu “Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” layihəsi çərçivəsində hesabat konfransı keçirilib.
Bakı Biznes Univeristetində (BBU) baş tutan konfransda 28 yerli ali təhsil müəssisəsi, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi, Dövlət Məşğulluq Agentliyi, Əmək Bazarı və Sosial Müdafiə Məsələləri üzrə Milli Observatoriya, həmçinin layihənin xarici partnyorları olan Litvanın Mykolo Romero Universiteti, İsveçin Kral Texnologiya Universiteti, Belçikanın EFMD təşkilatından ümumilikdə 100-dən çox nümayəndə iştirak edib.
Konfrans layihə çərçivəsində fəaliyyət göstərən komitələrin hesabatlarının dinlənilməsi və müvafiq müzakirələrin aparılması məqsədilə təşkil olunub.
Tədbirdə layihənin koordinatoru Gülşən Bayramova həyata keçirilən fəaliyyətlər haqqında qısa hesabatla çıxış edib.
Sonra tədris işləri və keyfiyyət təminatı, elmi işlər, beynəlmiləlləşmə, tələbə və məzunlarla iş, strateji inkişaf məsələləri üzrə komitə sədrlərinin hesabatları dinlənilib.
Erasmus Azərbaycan Ofisinin rəhbəri Pərviz Bağırov isə həyata keçirilən beynəlxalq layihələrin Azərbaycan ali təhsilinin hərtərəfli inkişafı baxımından önəmindən bəhs edib.
Litvanın Mykolo Romerio Universitetinin tədris işləri üzrə prorektoru Regina Valutytė və Belçika EFMD təşkilatının beynəlxalq layihələr üzrə direktoru Kristofer Terrase də çıxışlarında layihə ilə bağlı təəssüratlarını bölüşüblər.

Report conference held as part of "Establishment of the Rectors' Conference in Azerbaijan" project
A report conference has been held within the framework of the "Establishment of Rectors' Conference in Azerbaijan" project, in which Baku Engineering University (BEU) is a partner.
At the conference held at Baku Business University (BBU), 28 local higher education institutions, the Small and Medium Business Development Agency, the State Employment Agency, the National Observatory on Labor Market and Social Protection Issues, as well as external partners of the project, Lithuania's Mykolo Romero University, Sweden's Royal University of Technology , more than 100 representatives from the EFMD organization of Belgium participated.
The conference was organized in order to listen to the reports of the committees operating within the framework of the project and conduct relevant discussions.
At the event, the coordinator of the project Gulshan Bayramova gave a brief report on the activities carried out.
Then the reports of the chairmen of the committees on educational affairs and quality assurance, scientific affairs, internationalization, work with students and graduates, and strategic development were listened to.
The head of Erasmus Azerbaijan Office Parviz Bagirov spoke about the importance of the implemented international projects in terms of comprehensive development of Azerbaijan's higher education.
Regina Valutytė, vice-rector for academic affairs of Mykolo Romerio University of Lithuania, and Christopher Terrase, director of international projects of the Belgian EFMD organization, also shared their impressions about the project.