Zirvə Liseyinin VIII sinif şagirdləri Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) ekskursiyada olublar.
BMU-nun Pedaqoji fakültəsinin dekanı, dosent Elşad Abdullayev ekskursiyanın təşkilində əsas məqsədin məktəbliləri universitet həyatı ilə yaxından tanış etmək olduğunu bildirib və ali təhsil ocağında mövcud olan fakültələr, tədris olunan ixtisaslar haqqında şagirdlərə ətraflı məlumatları təqdim edib. Şagirdləri maraqlandıran suallara aydınlıq gətirən E.Abdullayev onların məktəbi bitirdikdən sonra BMU tələbəsi olmalarını arzulayıb.
Sonra şagirdlər universitetin Biologiya laboratoriyasında olublar. Kimya-biologiya kafedrasının müəllimi Həsənağa Mayilov laboratoriya ilə bağlı zəruri informasiyaları diqqətə çatdırıb, buradakı mövcud avadanlıqların funksiyalarını ətraflı izah edib.
Daha sonra şagirdlərə İKT mərkəzi, Kitabxana, həmçinin Kimya, və digər tədris laboratoriyaları ilə yaxından tanış olmaq, laboratoriyalarda maraqlı təcrübələri əyani şəkildə izləmək imkanı yaradılıb.
Zirvə Liseyinin Biologiya müəllimi Yeganə Əkbərli ekskursiyanın təşkilinə görə BMU rəhbərliyinə minnətdarlığını bildirib.

Dean of the Education Faculty of BEU, assoc.prof. Elshad Abdullayev noted that the excursion aimed to acquaint students with the University life and provided them with in-depth information about the faculties and departments of the University. Clarifying the questions of interest to students, E.Abdullayev wished them to be BEU students after graduation from high school.
Later, the students visited the University's Biology Laboratory. Hasanaga Mayilov, a lecturer at the of Chemistry and Biology Department, gave the necessary information about the laboratory and explained the functions of the existing equipment.
Furthermore, students had the opportunity to get acquainted with the ICT Center, the library, Chemistry, and other educational laboratories, as well as to observe interesting experiments in the laboratories.
Yegana Akbarli, a biology teacher at Zirva Lyceum, thanked BEU administration for the organization of the excursion.