Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Texnoparkının və “Gəncə İş Adamları” İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Universitet-sənaye əməkdaşlığı” çərçivəsində görüş təşkil edilib.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd BMU-nun sənaye müəssisələri ilə əlaqələrinin genişləndirilməsi, həmçinin ali təhsil ocağının maddi-texniki bazası, yüksəkixtisaslı kadr hazırlığı istiqamətində tətbiq etdiyi yeniliklərlə yaxından tanışlıq olub.
Aparılan müzakirələr zamanı tələbələrin istehsalat təcrübələrinə göndərilməsi və işlə təmin olunması üçün yeni əməkdaşlığın qurulması, ortaq proqram və layihələrin hazırlanması imkanları da ətraflı nəzərdən keçirilib.
Müzakirələrdə BMU-nun Memarlıq və inşaat fakültəsinin dekanı, dosent Afər Əlifov, Avtomatika və elektroenergetika kafedrasının müdiri, professor Ramiz Hümbətov, Mexanika mühəndisliyi kafedrasının laboratoriya müdiri Rüstəm Kələntərov, Təcrübə şöbəsinin müdiri Həzi Qasımov və Texnoparkın baş mütəxəssisi Arif Nəcimov iştirak edib.
Görüşdən sonra qonaqlar - “Gəncə İş Adamları” İctimai Birliyinin və üzv şirkətlərin (“Fresh Air Mechanical engineering” MMC, “Logitrans” MMC, “Nabucco Memarlıq və İnşaat” MMC, “Fleetstock Group” MMC, “STV Engineering” MMC və “FİNS” MMC) rəhbərliyi BMU-nun sinif otaqları, İKT, Mexanika və Kimya mühəndisliyi laboratoriyaları və s. ilə yaxından tanış olublar.

Discussions held as part of university-industry cooperation
Baku Engineering University (BEU) Technopark and Ganja Businessmen Public Union have jointly organized a meeting as part of university-industry cooperation.
The purpose of the event is  expanding BEU's relations with industrial enterprises, as well as the acquaintance with the material and technical base of the University, its innovations in the field of training highly qualified personnel.
During the discussions, the cooperation, joint programs and projects opportunities for  sending students to internship and their employment were discussed in detail.
Dean of the Faculty of Architecture and Construction of BEU, assoc.prof. Afar Alifov, Head of the Department of Automation and Electroenergetics Department, Professor Ramiz Humbatov, Head of the Laboratory of Mechanical Engineering Rustam Kalantarov, Head of the Internship Department Hazi Gasimov and Chief Specialist of the Technopark Arif Najimov took part in the discussions.
After the meeting, Ganja Businessmen Public Union and member companies (Fresh Air Mechanical engineering LLC, Logitrans LLC, Nabucco Architecture and Construction LLC, Fleetstock Group LLC, STV Engineering LLC and FINS LLC) became closely acquainted with  BEU classrooms, ICT, and the laboratories of Mechanical and Chemical Engineering.