Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamentinin təşkilatçılığı ilə “UNİCO” QSC tikinti şirkətinin nümayəndələri tələbələrlə görüşüb.
Şirkətin fəaliyyətindən və həyata keçirdiyi layihələrdən bəhs edən videoçarx nümayiş olunduqdan sonra qurumun İnsan resursları və inzibati məsələləri üzrə meneceri Kamil Hüseynov təqdimatla çıxış edib. Şirkətin yaranma tarixindən, nailiyyətlərindən, müxtəlif layihələrdə iştirakından danışan K.Hüseynov işğaldan azad olunmuş Ağdam ərazisində orta məktəb tikintisinin icrasını həyata keçirdiklərini bildirib.
Çıxışında K.Hüseynov tikinti şirkətinin 2022-ci il üçün elan etdiyi “Gələcəyə Addım” təcrübə proqramı barədə ətraflı məlumat verib. O, iyun ayından start götürəcək proqram çərçivəsində tələbələrə müvafiq sahələr üzrə ofis daxili və layihələr çərçivəsində görülən işlərlə daha da yaxından tanış olmaq, həmçinin həmin proseslərin gündəlik fəaliyyətində iştirak etmək imkanının yaradılacağını vurğulayıb.
Diqqətə çatdırılıb ki, proqrama Satınalma, Kommersiya, Dizayn, Memarlıq, Sahə mühəndisliyi, İnşaat mühəndisliyi, Sənaye və mülki tikinti, Bina və qurğuların tikintisinin təşkili və texnologiyası, Şəhərsalma və Tikinti iqtisadiyyatı ixtisaslarında təhsil alan, həmçinin təhsil göstəriciləri yüksək olan tələbələr müraciət edə bilər.
Görüşdə Memarlıq və inşaat fakültəsinin dekanı, dosent Afər Əlifov, Təcrübə şöbəsinin müdiri Həzi Qasımov, Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamentinin direktoru Gülçöhrə İbrahimova iştirak edib.
İnteraktiv formada davam edən tədbirdə tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Sonda BMU tələbələrinin istehsalat təcrübələrinin təşkili ilə bağlı gələcək əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.

Representatives of “UNICO” construction company meet with BEU students
Under the organization of the Department on work with entreprises and career of Baku Engineering University (BEU), the representatives of “UNICO” CJSC construction company have met with the students.
After the demonstration of a video featuring the company's activities and projects, Kamil Huseynov, Human Resources and Administrative Affairs Manager, delivered a presentation. Speaking about the history of the company, its achievements and participation in various projects, K.Huseynov added that the company was carrying out the construction of a secondary school in the Aghdam district, liberated from occupation.
In his speech, K.Huseynov gave detailed information about the "Step into the Future" internship program announced by the construction company for 2022. He stressed that the program, to start in June, will allow students to get acquainted with the work done within the office and projects in relevant fields, as well as to participate in the daily activities of these processes.
It was noted that the program is open for students majoring in Procurement, Commerce, Design, Architecture, Field Engineering, Civil Engineering, Industrial and Civil Construction, Organization and Technology of Building and Facilities Construction, Urban Planning and Construction Economics, as well as for high-performing students.
The meeting was attended by the Dean of the Faculty of Architecture and Construction, assoc.prof. Afar Alifov, Head of the Internship Department Hazi Gasimov, Director of the Department on work with entreprises and career Gulchohra Ibrahimova.
The questions of the students were answered at the interactive event.
At the end, the future cooperation opportunities for the organization of industrial internship for BEU students were discussed