Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İdman klubunun təşkilatçılığı ilə ali təhsil ocağının tələbələri arasında ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr edilmiş mini futbol turniri başa çatıb.
Bu münasibətlə keçirilən tədbirdə çıxış edən universitetin Tərbiyə işləri üzrə prorektoru Bayram Hüseynzadə ulu öndər Heydər Əliyevin hakimiyyətə qayıdışından sonra idman sahəsinə də xüsusi diqqət göstərildiyini, ölkəmizdə idmanın kütləviləşməsi və inkişafı üçün mükəmməl bazanın formalaşdığını bildirib. Bu istiqamətdə görülən işlərin yüksək nailiyyətlərə imza atmağa imkan yaratdığını önə çəkən prorektor Prezident cənab İlham Əliyevin Milli Olimpiya Komitəsinə rəhbərliyi dövründə əldə olunan tarixi uğurları, son dövrlər ölkəmizdə baş tutan beynəlxalq səviyyəli idman yarışlarını vurğulayıb.
Bayram Hüseynzadə çıxışında gənclərin fiziki cəhətdən sağlam böyüməsində bədən tərbiyəsi və idmanın mühüm roluna toxunaraq BMU-da bu yöndə gerçəkləşdirilən tədbirləri, universitet tələbələrinin müxtəlif yarışlarda qazandığı qələbələri nəzərə çatdırıb.
Sonra İdman klubunun rəhbəri Elşən Həsənalıyev turnirin təşkili barədə məlumat verib. Bildirib ki, aprel ayından start götürən yarışda ümumilikdə 42 komanda mübarizə aparıb.
Yarışmada ilk 3 yer uğrunda “Finance M” (Maliyyə ixtisası), “All Star” (Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi ixtisası) və “Economy” (Dünya iqtisadiyyatı ixtisası) komandaları mübarizə aparıb. Birinci yerə 6:3 hesabı ilə qalib gələn “Finance M”, ikinci yerə “All Star”, üçüncü yeri isə “Economy” komandası layiq görülüb. Turnirin “Ən yaxşı oyunçusu” adını isə Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi ixtisasının tələbəsi Maksud Salahlı qazanıb.

Under the organization of Sport Club of Baku Engineering University (BEU), a mini football tournament dedicated to the 99th anniversary of National Leader Heydar Aliyev has ended among university student.
Speaking at the event, Vice-Rector for Educational Affairs Bayram Huseynzada noted that after the return of National Leader Heydar Aliyev to power, special attention was paid to sports, and a perfect basis for the popularization and development of sports was formed in our country. Emphasizing that the work done in this direction led to high achievements, the Vice-Rector underlined the historical achievements during the leadership of President Ilham Aliyev in the National Olympic Committee and the international sport competitions that had recently taken place in our country.
In his speech, Bayram Huseynzada touched upon the important role of physical education and sports in the physical growth of young people, mentioning the measures taken at BEU in this direction, the victories of the University students in various competitions.
Later, the head of the Sport Club Elshan Hasanaliyev informed about the organization of the tournament. He added that a total of 42 teams competed in the competition, which started in April.
Finance M (Finance Department), All Star (Public Administration Department) and Economy (World Economy Department) teams competed for the first three places in the competition. The first place was taken by Finance M with a score of 6: 3, the second place by All Star, and the third place was taken by Economy team. Maksud Salahli, a student of Public Administration Department, won the title of "Best Player" of the tournament.