Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) "Məzunlarımız haradadır?" adlı layihə çərçivəsində ilk görüş keçirilib.
Görüşdə BMU-nun Mühəndislik fakültəsinin Kimya mühəndisliyi ixtisasının tələbəsi Ləman Qasımova tədbirin mahiyyətindən söz açıb. Qeyd edib ki, BMU tələbələri tərəfindən yeni yaradılan “Society of Chemical Engineers”in məqsədi bu sahədə ixtisaslaşan köhnə məzunlarla tələbələri bir araya gətirmək, onların ideya, fikir və hədəflərinin reallaşması üçün motivasiya rolunu oynamaqdır. L.Qasımova bu məqsədlə reallaşdırılan layihənin ilk qonağının Mühəndislik fakültəsinin Kimya mühəndisliyi ixtisasının məzunu, hazırda “Tesla” şirkətində çalışan Paşa Feyzullayev olduğunu diqqətə çatdırıb.
Sonra tələbələr qarşısında çıxış edən P. Feyzullayev 2013-cü ildə 660 balla Kimya mühəndisliyi ixtisasına daxil olduğu müddətdən indiyə qədər qət etdiyi yolda qarşılaşdığı çətinliklər, bu çətinliklərə qarşı əzmlə irəliləyərək, təhsil və iş sahəsində qazandığı uğurlu təcrübələrini bölüşüb. Qonaq SOCAR və FAB şirkətlərində təcrübəsi, BMU-da “Yaşıl kimyaçılar” klubunun rəhbəri kimi fəaliyyəti, Böyük Britaniyanın Bakıda keçirilən “FameLab” elmi layihəsində iştirakı zamanı yaddaqalan xatirələrindən söz açıb.
Tələbələri maraqlı layihə və tədbirlərdə yaxından iştirak etməyə, hər zaman fəal olmağa çağıran P. Feyzullayev bu münasibətlərin hər kəsə yeni dostluqlar, komandada işləmək bacarığı kimi müsbət fərdi keyfiyyətlər qazandırdığını bildirib və onlara çətinliklər qarşısında ruhdan düşməməyi, inamlı olmağı tövsiyə edib.
Tələbələri maraqlandıran sualların cavablandırılması ilə davam edən görüşün sonunda BMU adından P.Feyzullayevə hədiyyə təqdim olunub.
Qeyd edək ki, P.Feyzullayev 2022-ci ilin iyul ayından etibarən dünyanın ən məşhur şirkətlərindən olan “Tesla”da Material laboratoriyasında işə başlayıb və dissertasiya işini də “Tesla”da həyata keçirmək təklifi alıb.

Baku Engineering University (BEU) has held the first meeting within the framework of project “Where are our graduates?”.
At the meeting, Laman Gasimova, a student of Chemical Engineering at the Faculty of Engineering of BEU, spoke about the essence of the event. She noted that "Society of Chemical Engineers", newly created by BEU students, aimed to bring old graduates and students specializing in this field together, play the role of motivation for the realization of their ideas, thoughts and goals. L. Gasimova pointed out that Pasha Feyzullayev, a graduate of Chemical Engineering at the Faculty of Engineering, currently working at Tesla, was the first guest of the project.
Later, P. Feyzullayev shared the difficulties he encountered from the time he entered the Chemical Engineering specialty in 2013 with 660 points, and his successful experiences in the field of education and work by persevering against these difficulties. The guest talked about his experience in SOCAR and FAB companies, his activity as the head of the "Green Chemists" club at BEU, and his memorable memories during his participation in the Great Britain's "FameLab" scientific project held in Baku.
Calling the students to closely participate in interesting projects and events, P. Feyzullayev noted that these relationships gave everyone positive personal qualities such as new friendships, the ability to work in a team, and advised them to be confident.
At the end of the meeting, which continued with the answering of students' questions, a gift was presented to P. Feyzullayev on behalf of BEU.
Of note, P. Feyzullayev started working in the Materials Laboratory at Tesla, one of the most famous companies in the world, from July 2022, and received an offer to carry out his dissertation work at Tesla.