Tələbələr üçün “Zamanın idarə olunması” mövzusunda təlim təşkil edilib
“AVT Logistika” şirkətinin layihə meneceri və təlimçisi Turqay Abdullayevin Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Mühəndislik fakültəsinin Logistika və nəqliyyat texnologiyaları kafedrasının tələbələri ilə görüşü təşkil olunub. BMU-da baş tutan görüş çərçivəsində “Zamanın idarə olunması” mövzusunda təlim də keçirilib.
Adıçəkilən kafedranın müdiri, dosent Bəxtiyar Namazov şirkətin nümayəndəsinə təlimin təşkili təşəbbüsünə dəstək verdiklərinə görə təşəkkür edib və belə təmasların tədrislə istehsalın vəhdətini yaratmaq, tələbələrdə praktiki biliklərə maraq oyatmaq yönündə əhəmiyyətini vurğulayıb.
Öz növbəsində T.Abdullayev “AVT Logistika” şirkəti haqqında geniş məlumat verib və hazırda BMU tələbələrinin şirkətdə təcrübə keçdiyini fikirlərinə əlavə edib.
Mühəndislik fakültəsinin dekanı Hüseyn Mirzəyev, dosent Nicat Kərimov, ass. Əli Qocayev və Fuad Həsənovun iştirak etdiyi görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran məsələlərə toxunulub.
Sonra təlimçi logistik meyarlar üçbucağında zamanın əhəmiyyəti, təchizat zəncirində zaman faktoru, zamanın planlaşdırılması və idarə olunması barədə geniş tədqimatla çıxış edib.
Təlim tələbələri maraqlandıran sualların cavablandırılması ilə başa çatıb.
Qeyd edək ki, Veysəloğlu şirkətlər qrupuna daxil olan “AVT Logistika” Qafqazın ən böyük anbarı sayılır və ölkənin gündəlik istehlak mallarına olan tələbatının böyük bir hissəsini təmin edir. Anbarların sistemli şəkildə idarə edilməsi üçün ən qabaqcıl proqram təminatlarından və texnologiyalardan istifadə olunur.

Turgay Abdullayev, project manager and trainer of “AVT Logistics”, has met with students of the Department of Logistics and Transport Technology Engineering of Baku Engineering University (BEU). A training on "Time Management" was held as part of the meeting at BEU.
The Head of the Department, associate professor Bakhtiyar Namazov thanked the representative of the company for supporting the initiative to organize the training and stressed the importance of such trainings to create a unity of education and production, and arouse students' interest in practical knowledge.
Later, T.Abdullayev gave detailed information about "AVT Logistics" and added that currently BEU students undergo an internship in the company.
The meeting, attended by the Dean of Engineering Faculty Huseyn Mirzayev, assoc.prof. Nijat Karimov, assitant Ali Gojayev and Fuad Hasanov, touched upon issues of mutual interest.
Afterwards, the trainer delivered a presentation on the importance of time in the logistics criteria triangle, the time factor in the supply chain, time planning and management.
The training ended with answering students' questions.
Of note, AVT Logistics, with a closed storage area of 48,000 square meters and a capacity of 87,000 pallets, is the largest warehouse in the Caucasus, and provides a large part of the country's demand for daily consumer goods. The most advanced software and technologies are used for systematic management of warehouses.