Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Strateji düşüncə və planlaşdırma” mövzusunda məlumatlandırma tədbiri keçirilib.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin “Biznesin idarə edilməsi” ixtisası üzrə təhsil alan yuxarı kurs tələbələri üçün nəzərdə tutulan tədbirdə “PAŞA Bank”ın Özəl bankçılıq blokunun Məhsul inkişafı üzrə şöbə rəhbəri Adilə Şıxıyeva təqdimatla çıxış edib.
A.Şıxıyeva əvvəlcə təmsil etdiyi bankın fəaliyyəti, təklif etdiyi xidmət və məhsullar barədə ətraflı məlumat verib. Sonra çıxışına “Strateji düşüncə və planlaşdırma” mövzusu ilə davam edən bankın rəsmisi strategiya anlayışı, planlaşdırmanın əhəmiyyəti, strateji planların hazırlanması və təhlili, sərvətin idarəolunması və digər məfhumlar haqda önəmli informasiyaları nəzərə çatdırıb.
BMU-nun Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamenti tərəfindən təşkil olunan tədbirin sonunda tələbələri maraqlandıran suallara aydınlıq gətirilib.

An information event on "Strategic thinking and planning" has been held at Baku Engineering University (BEU).
Adila Shikhiyeva, head of the Product Development Department of the Private Banking Block of PASHA Bank delivered a presentation at the event intended for senior students of the Faculty of Economics and Administrative Sciences majoring in "Business Management".
A. Shikhiyeva first gave detailed information about the activities, the services and products of the bank that she represented offered. Continuing her speech with the topic of "Strategic thinking and planning", the official of the bank brought to attention important information about the concept of strategy, the importance of planning, preparation and analysis of strategic plans, wealth management and other concepts.
At the end of the event, which was organized by the Department on work with enterprises and career of BEU, the questions of interest to the students were clarified..