Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Memarlıq və inşaat fakültəsi və Tələbə Elmi Cəmiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə “BIM (Building Information Modeling) texnologiyası, onun memarlıq və inşaat sahəsində tətbiqləri” mövzusunda tələbələr üçün seminar keçirilib.
Seminarda “Qırmızı Art Dizayn Studiyası”nın təsisçisi, memarlıq üzrə mütəxəssis Ayşən Həsənova məruzə ilə çıxış edib. Çıxışda müasir tikinti, dizayn, yenidənqurma və idarəetmə proseslərində inqilabi dəyişiklik yaradan BIM texnologiyasının mahiyyəti, üstünlükləri, layihə idarəetməsində faydaları, praktik tətbiqləri və s. haqqında ətraflı məlumatlar diqqətə çatdırılıb. Eyni zamanda tələbələrə həm nəzəri biliklər, həm də real layihələr əsasında konkret nümunələr təqdim olunub.
Mövzu ətrafında interaktiv müzakirələrlə davam edən seminarda iştirakçıların sualları da cavablandırılıb.

Faculty of Architecture and Construction and the Student Scientific Society have jointly organized seminar on “BIM (Building Information Modeling) technology, its applications in the field of architecture and construction” for students at Baku Engineering University (BEU).
The seminar featured a presentation by Ayshan Hasanova, the founder of “Red Art Design Studio”, an architecture specialist. The speech provided detailed information on the essence, advantages, benefits in project management, practical applications of BIM technology, which has revolutionized modern construction, design, reconstruction and management processes. Moreover, students were presented with both theoretical knowledge and concrete examples based on real projects.
The seminar, which continued with interactive discussions around the topic, also answered the participants’ questions.