Təhsil Tələbə Kredit Fondunda təhsil müəssisələrinin nümayəndələri ilə görüş keçirilib
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Təhsil Tələbə Kredit Fondunda (TTKF) təhsil müəssisələrinin nümayəndələri ilə keçirilən görüşdə  təmsil olunub.
TTKF-nin İdarə heyətinin sədri Araz Paşayev belə maarifləndirici görüşlərin Fondun imkanlarından daha çox tələbənin yararlanmasını təmin etmək məqsədilə təşkil olunduğunu bildirib. Təhsilə dövlət qayğısının bariz nümunəsi olan TTKF-nin qısa müddət ərzində minlərlə tələbənin təhsil arzusunun gerçəkləşməsinə dəstək olduğunu deyən A.Paşayev bu günə kimi təhsil krediti almaq üçün quruma 13000-ə yaxın müraciətin daxil olduğunu, onlardan 8000-ə yaxınının müsbət cavablandırıldığını fikirlərinə əlavə edib.
Fondun fəaliyyəti, qarşıda duran işlər haqqında ətraflı informasiyaların verildiyi görüşdə BMU-nun əməkdaşı Asif Həmzətov əməkdaşlığın istiqamətlərinə, həmçinin tələbələrin səsləndirdikləri təkilflərə toxunub.
Tədbirdə TTKF-nin fəaliyyətinin daha da təkmilləşdirilməsi üçün görüş iştirakçıları arasında anket sorğusu da keçirilib, onların səsləndirdikləri təkliflər qeydə alınıb.

Student Loan Fund hosts meeting with representatives of educational institutions
Baku Engineering University (BEU) has been represented at the meeting with representatives of educational institutions at the Student Loan Fund.
Araz Pashayev, the Chairman of the Board of Student Loan Fund, noted that such educational meetings were organized in order to ensure that more students benefited from the Fund's opportunities. Emphasizing that Student Loan Fund, a clear example of the state's care for education, supported the realization of the educational dreams of thousands of students in a short period of time, A.Pashayev added that until today, the institution has received about 13,000 applications for educational loans, and about 8,000 of them have been answered positively.
Detailed information about the activities of the fund and the upcoming works was given at the meeting, and Asif Hamzatov, BEU employee, touched upon the directions of cooperation, as well as the suggestions voiced by the students.
At the event, a survey was conducted among the participants of the meeting to further improve the activity of Student Loan Fund, and their suggestions were recorded.